Українсько-румунський кордон залишається основним напрямком для спроб незаконного перетину. Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі телемарафону.
«Більшість порушень фіксуються за межами офіційних пунктів пропуску, і саме кордон з Румунією є найактивнішою ділянкою у цьому контексті. Водночас загальна тенденція свідчить про зменшення таких випадків: у лютому порівняно із січнем зафіксовано спад на 11%. Ситуація у березні також не демонструє зростання», – заявив Демченко.
Він зазначив, що поступове зниження активності спостерігається з липня 2024 року. Однак із настанням весняного потепління ситуація може змінитися, оскільки сприятливі погодні умови часто спонукають правопорушників до нових спроб.
«Ми не лише затримуємо тих, хто порушує закон, а й працюємо над викриттям схем, за якими вони діють. Переважно люди звертаються до кримінальних угруповань, які організовують незаконний перетин за чималу плату», – пояснив речник ДПСУ.
За його словами, середня сума, яку нелегали платять за допомогу, становить приблизно 10 тисяч доларів, проте є випадки, коли вартість таких «послуг» перевищує цю цифру.

Правоохоронці продовжують активну боротьбу з нелегальними схемами. З початку воєнного стану було викрито понад 820 злочинних груп, що займалися переправленням людей через кордон. Лише у лютому 2025 року припинено діяльність 40 таких угруповань.
Щодо пасажиропотоку, то він, за словами Демченка, суттєво не зростає, але варто очікувати, що ближче до великодніх днів пасажиропотік матиме тенденцію до збільшення. Останні тижні кордон перетинало 80-90 тисяч осіб на в'їзд та на виїзд, а в суботу спотерігалося вже понад 100 тисяч перетинів за добу.
Нещодавно Демченко розповідав про спроби російських ДРГ перетнути кордон в Сумській області.