На комбінаті Фірташа в Запоріжжі стався витік токсичної речовини

Поділитися
На комбінаті Фірташа в Запоріжжі стався витік токсичної речовини У цеху ЗТМК прорвало передавальний бак © Економічна правда
У ДСНС відзвітували про ліквідацію витоку і запевнили, що випаровування тетрахлориду титану не вийшли за межі цеху.

На території Запорізького титано-магнієвого комбінату, який контролює олігарх Дмитро Фірташ, у неділю, 28 липня, стався витік тетрахлориду титану, повідомляє прес-служба ДСНС. За даними рятувальників, причиною витоку стала несправність передавального бака.

"Рятувальники створили водяну завісу, працівники ТОВ ЗТМК перекрили вентиль і встановили бандаж, хімічну речовину було перекачано в іншу цистерну. Об 11:40 аварію було повністю ліквідовано", - повідомили у відомстві. Під час ліквідації аварії рух транспорту в місті було частково перекрито. Також було організовано підвезення води.

У ДСНС запевнили, що отруйні випаровування тетрахлориду титану не покинули межі цеху, в результаті аварії ніхто не постраждав, і небезпеки для життя і здоров'я громадян немає.

У свою чергу, на ЗТМК заявили, що підприємство працює в штатному режимі, і загрози для екологічної обстановки немає. Для розслідування причин події на підприємстві створили спеціальну робочу групу.

Довідка ZN.UA
У промисловості тетрахлорид титану виробляється в процесі хлорування титанової руди. Пари речовини токсичні, вони викликають опіки шкіри, слизових оболонок рота, верхніх дихальних шляхів та рогівки ока.

ТОВ "ЗТМК" було створене у 2013 році. Контрольний пакет акцій належить Фонду держмайна України (ФДМУ, володіє 51% акцій), ще 49% належать кіпрській компанії Tolexis Trading Limited (входить до групи Group DF бізнесмена Дмитра Фірташа).

23 вересня 2016 року детективи НАБУ затримали директора ЗТМК Володимира Сивака в рамках розслідування кримінальної виробництва про розтрату коштів на суму 492 млн гривень. Затриманому оголосили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

У листопаді 2016 року САП скерувала до суду для розгляду по суті обвинувальний акт. Сиваку інкримінували розтрату коштів підприємства в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем. Йому загрожувало від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Однак у травні 2019 року Заводський районний суд Запоріжжя повністю виправдав обвинуваченого. Колегія суддів підтримала позицію захисту, погодившись, що дії обвинуваченого не можна кваліфікувати як "нецільове витрачання коштів", так як цей термін застосувується лише до державних бюджетних організацій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі