Всі картини були приховані від митного контролю сучасними дерев'яними рамами.
Одержувачем цього вантажу повинен був стати француз, який з 2017 року є громадянином України. Однак поки, як повідомляє прес-служба ДФС, цей чоловік не з'явився на митницю.
За попередньою візуальною оцінкою експертів, ряд полотен має цінність. Однак про їх остаточну культурну та матеріальну цінність можна буде говорити після проведення відповідної експертизи.
Зараз картини знаходяться в зоні митного контролю Київської міської митниці ГФС, триває огляд.
В діях осіб, які організували цю угоду, вбачаються ознаки порушення митних правил, відповідальність за яке передбачена ст. 483 Митного кодексу України (переміщення з приховуванням від митного контролю. Санкції статті передбачають штраф у розмірі 100 відсотків вартості товару та його конфіскацію.
Раніше Кабінет міністрів схвалив запуск реформи щодо поділу Державної фіскальної служби, затвердивши відповідні положення на початку березня.
Конкурс на посаду глави Державної податкової служби виграв заступник міністра фінансів Сергій Верланов, у травні Кабмін призначив його керівником відомства.
Наприкінці червня суд розблокував конкурс на посаду керівника Державної митної служби. Його переможцем став Максим Нефьодов.
Детальніше про реформу ДФС читайте у статті Костянтина Швабія й Ірини Петрової "Податково-митні гойдалки: то злиття, то розставання!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".