У Тетерівському лісному господарстві пройшов 21-й традиційний чемпіонат лісорубів України. Вальники лісу змагалися у п'яти конкурсних змаганнях: комбінованому і точному розпилюванні колод, обрізуванні гілок та звалюванні дерев, заміні пилкового ланцюга бензопилки на швидкість. Щоб взяти участь у Всеукраїнському конкурсі лісорубів, треба перемогти на регіональних відбіркових змаганнях. Лісозаготівельні роботи – одна з найбільш травмонебезпечних професій, яка за рівнем небезпеки стоїть на одному рівні з шахтарською працею, тому вона вимагає високої професійної майстерності та вміння передбачити результат, враховуючи сезон, кліматичні та погодні умови.
Змагання по звалюванню дерев проводились на спеціально відведенній ділянці лісу, відповідно до належним чином оформленого дозволу - лісорубного квитка, який видається на підставі матеріалів лісовпорядкування. На місці чемпіонату згодом обов'язково відбудеться відновлення лісу. Вся заготовлена в процесі змагань деревина облікована і в подальшому буде направлена на вітчизняні деревообробні підприємства.
У світових чемпіонатах лісорубів збірна України брала участь дев'ять разів, а у 2004-му в Італії виборола навіть четверте загальнокомандне місце. Майстер лісу з Тетерівського лісгоспу Віталій Костюшко став тоді срібним призером у змаганні з комбінованого пиляння. У 2016 році в Польщі вальник лісу з Рівненщини Сергій Журавель також виборов срібну нагороду у вправі "звалювання дерева", а цього року в Норвегії представник ВАТ "Мотор-Січ" Сергій Домашкін з Харківської області (який, до речі. виступав на бензопилці вітчизняного виробництва Мотор-Січ -475) завоював бронзову медаль також у вправі "звалювання дерева".
Тим часом київські екологи б'ють на сполох - навколо міста суцільно вирубано 2300 га лісів.