На кадастровій карті поменшало приватних ділянок у Біличанському лісі – ЧЕСНО

Документ Інфографіка
Поділитися
На кадастровій карті поменшало приватних ділянок у Біличанському лісі – ЧЕСНО © Depositphotos/Ivantsov
Ділянки оцінюються напонад 100 млн грн.

У квітні цього року з кадастрової карти зникли два десятки приватних ділянок у Біличанському лісі площею 2,6 га, передає Рух ЧЕСНО з посиланням на лист Держгеокадастру Біличанської окружної прокуратури. Вказано, що прокурори звернулися до Держгеокадастру ще в лютому. Всі 20 ділянок оцінюють у 104 млн грн.

Рух ЧЕСНО

«Цьому дерибану вже 15 років. Прокуратура відсуджує з приватної власності 501 ділянку, яку ще 2008 року роздали депутати Коцюбинського. Щодо цих 20 ділянок, то ще в лютому ми зустрічалися з експрокурором Бучі Русланом Кравченком, який нещодавно очолив КОВА, прокурорами Сінякевич (Таможньою) та Годлевською-Коноваловою, які ведуть справи по лісу і разом із Мінекології, зокрема заступником міністра Краснолуцьким, нам вдається рік за роком звільняти територію лісу від приватної власності. Щодо захисту меж нацпарку, то активну позицію займали саме Кравченко і Краснолуцький», – зазначила захисниця Біличанського лісу Ірина Федорів.

Рух ЧЕСНО

У ЧЕСНО додали, що ділянок на світло-зеленому тлі стає менше. Червоний колір означає, що це земельні ділянки, які вдалося прибрати з кадастрової карти цієї весни. Інші ділянки прокурори намагаються повернути через суд. 

Зазначимо, що у 2023 році народний депутат Олександр Горобець («Слуга народу»), подав у суд на активістку Ірину Федорів, яка гостро розкритикувала його діяльність у своєму блозі. Зокрема, «Слуга народу» на прохання свого однопартійця та селищного голови Коцюбинського Сергія Даніша витребовував у Мінекології та НПП документи, на підставі яких Біличанський ліс отримав найвищий природоохоронний статус нацпарку. Даніш у 2008 році отримав ділянку в лісі у приватну власність, акт права власності на яку був скасований у судовому порядку.

У травні 2014 року Біличанський ліс отримав найвищий природоохоронний статус національного парку. У 2021 році межу нацпарку винесли в натурі й вона з’явилася на кадастровій карті. 

Того ж року Бучанська районна рада неправомірно прийняла рішення розширити межі Коцюбинського до 3 000 га за рахунок ділянок Біличанського лісу, який має статус національного парку.

Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування ще торік – у листопаді 2021 року - рекомендував радам Київщини переглянути їхні рішення щодо меж. Попри обіцянки партії “Слуга народу” в обласній раді Київщини підтримати це питання, Київська обласна рада провалила голосування щодо зміни схеми області та повторно це питання не розглядала.

9 грудня ОАСК зупинив рішення Бучанської райради, заборонивши будь-яким організаціям, установам чи органам вносити до Державного земельного кадастру зміни щодо меж селища Коцюбинське Київської області. Ухвала суду про забезпечення позову діє до 7 березня 2022 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі