Державна екологічна інспекція зафіксувала істотне підвищення вмісту солей сірчаної та соляної кислоти у двох селах Херсонської області. Проби ґрунту проводилися у зв'язку з аварією на хімпідприємстві "Кримський титан" в окупованому Армянську.
Проби, відібрані 4 вересня, порівняли з пробами від 31 серпня.
Вміст сульфатів ґрунті у селі Першокостянтинівка збільшилася в півтора рази. Біля свердловини питної води в селі Преображенка рівень концентрація сульфатів і хлоридів зріс удвічі.
"За результатами проведених досліджень в селі Першокостянтинівка вміст сульфатів зріс з 78,2 мг/ куб. дм до 119,32 мг/ куб. дм. Біля свердловини питної води на території Преображенківської сільради вміст сульфатів збільшився з 312,8 мг/куб. дм до 617,4 мг/куб. дм, хлоридів з 46,15 мг/куб. дм до 103,0 мг/куб. дм", - йдеться в прес-релізі Держінспекції, поширеній у вівторок, 11 вересня.
Перші повідомлення про масштабні викиди в Армянську почали надходити ще 25 серпня (за даними ЗМІ, вперше вони були зафіксовані 23-24 серпня), однак їх наявність окупаційна "влада" півострова визнали лише 28-го. У суміжній Херсонській області також зафіксовано підвищений вміст в повітрі шкідливих хімречовин.
Російська окупаційна прокуратура Криму заявила, що проведе розслідування за фактом викидів шкідливих речовин в атмосферу в Армянську. З міста евакуювали дітей та оголосили двотижневі канікули.
"Віце-прем'єр-міністр" окупаційного уряду Криму Ігор Михайличенко називав причиною викидів випаровування вмісту кислотонакопичувача на філії заводу "Титан" (перереєстрований "Кримський титан", пов'язаний із Дмитром Фірташем – ред.) через спеку та брак води. Українські прикордонники називають можливою причиною екологічної катастрофи на півночі півострова незаконні військові навчання окупантів. За даними розвідки, російські снаряди поціли у відстійники титанового та содового заводів.
Детальніше про ситуацію в Армянську читайте у матеріалі DT.UA "Екологічна катастрофа в анексованому Криму: причини і наслідки".