На Донбасі виявлені нові докази перебування там нещодавно розробленої російської військової техніки. Про це йдеться в розслідуванні цифровий лабораторії судової експертизи DFRLab, пише УП.
Дослідники виявили дві фотографії, на яких видно модуль супутникового зв'язку на неконтрольованій урядом України території Донбасу.
9 червня 2018 року користувач "ВКонтакте" "Артем Донецьк" розмістив альбом з кількома фотографіями різного часу.
На двох фотографіях бойовик позує поруч з іншим найманцем поруч з зеленою супутниковою антенею. Ця радіолокаційна тарілка зовні виглядає також як і супутникова антена російської системи зв'язку Аурига-1,2 В, яка стоїть на озброєнні армії РФ з 2014 року.
У DFRLab порівняли зображення супутникової антени на фото із зображеннями задньої сторони системи Аурига-1,2 на фрегаті класу Адмірал Григорович "Адмірал Ессен" Чорноморського флоту Росії.
Ця система ніколи не експортувалася в Україну і не використовувалася її збройними силами. Іншими словами, вона могла з'явитися на сході України тільки з Росії.
В 2016 році ця система була виявлена на службі у російських військових у Сирії.
Одна з перших демонстрацій Аурига-1,2 відбулася в 2015 на виставці Міністерства оборони Росії "День інновацій" в далекосхідному портовому місті Владивостоці. Система демонструвалася з табличкою, на якій перераховані її специфікації і вказаний 2014 рік як дату випуску.
Об'єднавши зображення будівель та інших орієнтирів на задньому плані фотографій, дослідники визначили, що на них зображено П-образна будівля, що використовується 11-тим взводом полком бойовиків "Схід", яке знаходиться в Макіївці.
Тобто, Аурига-1,2 використовується для підтримки військових операцій підконтрольних Росії бойовиків на Донбасі. Хоча система в основному призначена для відеозв'язку, можливо, що вона використовувалася як більш безпечний спосіб зв'язку з частинами на передовій. Також ймовірно, що система Аурига-1,2 використовується для зв'язку з російськими військовими.
22 серпня учасники Тристоронньої контактної групи погодили безстрокове припинення вогню в Донбасі з 29 серпня. "Шкільне перемир'я" стало 16-м з початку війни на сході України. Усі перемир'я, які передували йому, систематично порушувалися бойовиками. Чергове "хлібне" бойовики порушили у перший же день.
30 квітня, президент Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення антитерористичної операції на сході України та початок Операції об'єднаних сил. 16 березня президент призначив генерал-лейтенанта Сергія Наєва командувачем Об'єднаних сил.
Детальніше про перспективи врегулювання ситуації в Донбасі читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна в Донбасі: як примусити Путіна до миру" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".