Уродженці Маріуполя 34 та 39 років вступили до лав терористів у 2014 році з ідейних і політичних міркувань. Вони "служили" у так званій "3-ї мотострілецькій бригаді "Семенівського батальйону", чергували на контрольно-пропускному пункті штабу "ДНР" у тимчасово окупованому Новоазовську.
Згодом один із засуджених пройшов двотижневе навчання управління танком Т-72а у "ростовському таборі" на території Росії та повернувся в Донбас, де був призначений командиром танку, а його напарник – навідником. У жовтні 2014 року вони переправили через непідконтрольну Україні ділянку кордону з РФ танки та боєприпаси.
Терористи брали участь в обстрілах українських військових та мирних мешканців у районі Саханки, Ленінського й Октябрського, які призвели до загибелі людей і тяжких наслідків.
У вересні 2015 року обох танкістів затримали та заарештували. Суд визнав чоловіків винними у скоєнні злочинів, передбачених ч.2 статті 28 (вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою), ч.2 статті 260 (участь у непередбачуваних законом воєнізованих або збройних формуваннях) та ч.2 статті 437 (планування, підготовка, розв'язання та ведення агресивної війни) Кримінального кодексу України.
У жовтні 2016 року співробітники СБУ затримали в аеропорту "Бориспіль" громадянина Бразилії. Слідство встановило, що іноземець з вересня 2014 року по травень 2015 року перебував у лавах батальйону "Вікінг" 1-ї бригади терористичного угруповання "ДНР".
У січні 2017 року Печерський суд Києва засудив Рафаеля Лусваргі до 13 років позбавлення волі. Іноземця визнали винним у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 статті 258-3 (створення терористичної організації) і ч. 2 статті 260 (створення незаконних збройних формувань) КК України.
У серпні 2017 року Апеляційний суд Києва задовольнив скаргу захисту бойовика та скасував вирок суду першої інстанції. У грудні того ж року Лусваргі звільнили з-під варти, обравши йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. У лютому його термін сплинув. Вийшовши з СІЗО, Лусваргі оселився у Свято-Покровському Голосіївському чоловічому монастирі УПЦ МП у Києві.
7 травня 2018 року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області знову взяв бразильця під варту, його посадили на 60 діб.