Так, 23 березня спостерігачі Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ виявили пошкодження будівлі школи на вулиці Самарській, 1 у Петровському районі Донецька.
"Це – 15-сантиметрова пробоїна на висоті 30 см від землі. За оцінкою патруля ОБСЄ, пошкодження завдано вогнем із великокаліберного кулемета", - йдеться у повідомленні.
За словами співробітників школи, обстріл відбувся вранці 21 березня, коли учні вже перебували у будівлі. Водночас залякані російськими окупантами вчителі відмовилися відповідати на запитання спостерігачів Місії без їхнього дозволу.
До обстрілу будівлі з вчителями та учнями всередині можуть бути причетні лише бойовики окупаційних військ, наголошують у СЦКК.
"Відстань до найближчих позицій українських військовиків становить щонайменше 3450 метрів, що є недосяжною для стрільби із кулемета.., школа знаходиться всередині житлового кварталу та з усіх боків оточена житловими будинками. Враховуючи те, що пошкодження знаходиться на висоті 30 сантиметрів від землі, куля не змогла б оминути всі ці будинки", - зазначають українські військові.
Також спостерігачі ОБСЄ виявили пошкодження будівлі школи на вулиці Шкільній, 13 у смт Гольмівський. "Команда Місії ОБСЄ бачила 1-сантиметровий отвір і кілька тріщин у вікні другого поверху з північного боку школи", - йдеться у повідомленні СЦКК.
Як і у першому випадку, терористи заборонили персоналу навчального закладу спілкуватися зі спостерігачами Місії, за наказом окупантів вчителі відмовилися впускати їх всередину для огляду місця пошкодження та спілкування. Співробітники школи назвали лише час і дату утворення пошкодження: ввечері 20 березня внаслідок влучання кулі.
Здійснити обстріл шкільної будівлі у Гольмівському також могли лише підконтрольні Росії бандформування.
"Відстань до фактичної лінії зіткнення та відповідно знаходження найближчих позиції українських військових становить більше ніж 2200 м. Окрім того, будівля школи знаходиться всередині щільної житлової забудови кількаповерхових будинків… Профіль рельєфу з напрямку українських позицій є закритим, тобто створює перешкоду для ведення вогню зі стрілецької зброї", - додають військовослужбовці ЗСУ.
На думку співробітників СЦКК, обстріли окупантами навчальних закладів на непідконтрольній Україні території Донбасі свідчать про спроби дискредитувати Збройні сили України та приховати свої злочини проти мирного населення.
"Своїми діями російські найманці виявляють зацікавленість у подальшій ескалації конфлікту, відмову вести будь-який мирний діалог, а також наражають на небезпеку мирне населення Донбасу, особливо дітей, створюючи загрозу їх життю і здоров'ю", - резюмують в СЦКК.
Нагадаємо, 22 січня бандформування обстріляли українських саперів та співробітників газової служби, які обстежували газогон Мар'їнка-Красногорівка. Роботи проводилися у межах отримання гарантій дотримання режиму "тиші", однак бойовики власних не дотрималися.
Сапери майже годину переховувалися у траншеї, до їх евакуації залучалися сили СЦКК і броньована техніка. Унаслідок ворожого обстрілу було поранено одного сапера, сержанту ДСНС надали медичну допомогу. Лікарі вважають, що загрози життю військовослужбовця немає.