Без централізованого водопостачання залишаються 14 міст і 58 селищ, у яких мешкає 382 тисячі осіб. За його словами, розглядаєтся питання оголошення в Донецькій області надзвичайної ситуації.
"Без води залишаються Волноваха, Селідове, Українськ, Гірник, Новогродівка, Покровськ, Мирноград, Родинське, Мар'їнка, Красногорівка, Вугледар та Добропілля", - розповів Павло Жебрівський.
Співробітники Державної служби надзвичайних ситуацій розвозять населенню воду з резервних резервуарів і скважин. Також до цієї роботи залучаються комунальні та сільськогосподарські підприємства, які мають автоцистерни.
"Дав завдання довести до відома населення чіткі й зрозумілі графіки підвозу питної й технічної води. Наголосив: за воду жодної копійки з людей не брати!", - наголосив голова Донецької ВЦА.
Наразі проведення ремонтних робіт неможливе через відсутність гарантії безпеки.
"Зараз на насосній станції працюють енергетики "Води Донбасу" - проводять дефектовку та визначають обсяги відновлювальних робіт. У супроводі ОБСЄ до оглядових робіт долучилися й працівники ДТЕКу. По завершенню огляду вимагатимемо допуску до об'єкту ремонтних бригад. Знову ж таки - за умови наявності гарантій їхньої безпеки", - повідомив Жебрівський.
Нагадаємо, 8 червня внаслідок ранкового обстрілу бойовиків було припинено роботу Південно-Донбаського водогону, евакуйовані співробітники насосної станції першого підйому водогону.
За два дні, 10 червня, роботу станції вдалося відновити, хоча під час організації ремонтних робіт терористи ОРДО постійно чинили перепони. Лише завдяки зусиллям української сторони СЦКК та міжнародних організацій, ці спроби зірвати ремонтні роботи провалилися.
Проте у неділю, 11 червня, близько сьомої години ранку російсько-окупаційні війська з гранатометів знову обстріляли насосну станцію першого підйому водогону. За словами голови Донецької військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського, обстріли бойовиків перебили лінії електропередач, вивели з ладу трансформатор та пошкодили будівлю станції.