У Дніпропетровській області кіберполіції спільно з Міністерством трансформації розкрили схему підробки COVID-сертифікатів, повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я в середу, 22 вересня.
Відзначається, що схему організувала медпрацівниця зі знайомим, за свої послуги подільники брали 6 тисяч грн. Свої послуги вони рекламували в популярних месенджерах, пропонуючи отримати міжнародний COVID-сертифікат із занесенням в базу даних Електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ).
В даний час правоохоронці встановлюють осіб, які скористалися послугами шахраїв.
За місцем роботи та проживання правопорушників працівники поліції провели обшуки. Вилучені мобільні телефони, банківські картки, зразки сертифікатів про вакцинацію і «чорнові» записи. Відкрито кримінальне провадження.
У Запоріжжі співробітники кіберполіції розкрили протиправну діяльність 25-річної жінки, яка підробляла для туристів негативні ПЛР-тести.
Встановлено, що фігурантка виготовила понад 60 довідок з негативним результатом ПЛР-тесту на коронавірус. Вартість однієї довідки становила 300-400 гривень (в залежності від терміну її виготовлення).
Підроблена медична документація видавалася тільки в електронній формі від імені місцевої приватної лабораторії, що здійснює дослідження зразків на COVID-19, без внесення в будь-яких баз даних лабораторії.
За даним фактом порушено кримінальне провадження за ч. 2 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до трьох років. Вирішується питання про оголошення підозри.
Відзначимо, на засіданні 22 вересня Кабмін підтримав законопроект про внесення змін до Кримінального кодексу України, який передбачає кримінальну відповідальність за підробку документів вакцинацію від COVID-19.
Раніше повідомлялося про те, що в Україні за підробку COVID-сертифікатів відкрито понад 30 кримінальних проваджень.