З 1 січня 2021 року в Нацмузеї Революції Гідності стартувала традиція - відзначати дзвоном пам'ять тих, хто загинув на Майдані. 1 січня дзвін пролунав 66 разів - саме стільки років було Олександру Бадеру, який загинув після побиття на Майдані 22 січня 2014 року.
Дзвін Гідності відкрили і освятили в кінці 2020 року поблизу каплиці Архистратига Михаїла і українських новомучеників. У день народження кожного героя Небесної сотні з'являтиметься його портрет і жива квітку, та звучатиме пам'ятний дзвін.
«Головний посил - вшанувати персонально факт приходу в світ кожного з Небесної сотні і традиційно подарувати як за життя квітку в цей день. І цим висловити почуття вдячності за громадянський вибір, за героїчний подвиг і самопожертву. А також надати можливість широким колам відвідувачів меморіального простору на алеї героїв Небесної сотні дізнатися більше про загиблих під час Революції Гідності», - повідомили в музеї.
Започаткувалі традіцію. У День народження шкірного Героя Небесної Сотні тепер на меморіалі вдаряє Дзвін Гідності и з'являється квітка. Сьогодні у прісутності родічів и телеканалів вшанувалі Олександра Бадеру.
Опубліковано Національний музей Революції Гідності • Maidan Museum П'ятниця, 1 січня 2021 р
У січні дзвін прозвучить 11 разів.
Як повідомлялося, в листопаді 2020 року в музеї пройшли обшуки - чиновників меморіального комплексу підозрюють у розкраданні коштів, виділених на реконструкцію об'єкта.
Національний музей Революції Гідності представив перший український комікс "Історія з Майдану. Епізод I", що розповідає про події, що відбувалися шість років тому.
Читач бачить їх очима київської студентки Мирослави, байдужою до політики і протестів проти режиму Віктора Януковича. Однак пізніше молода дівчина перетворюється в рішучу учасницю Революції. У коміксі збережені хронологія і основні локації подій 2013-2014 років.
Так автори проекту намагалися достукатися до молоді і в доступній формі розповісти, що саме відбувалося в країні в знаковий для її історії період, повідомляє прес-служба музею.