Речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко зазначив, що Україна планує продовжувати евакуацію українців із Афганістану після 31 серпня, інформує «Укрінформ».
За його словами маршрути повернення громадян України можуть бути скориговані залежно від розвитку ситуації в аеропорту Кабула.
Ніколенко наголосив: "За останні кілька днів МЗС та посольство України в Таджикистані спостерігають нову хвилю запитів про евакуацію із Афганістану. Зараз посольство уточнює дані людей, їхню кількість, місце знаходження і підтримує з ними зв’язок".
Він також підкреслив, що за дорученням міністра закордонних справ Дмитра Кулеби дипломати разом із представниками інших відомств опрацьовують подальші безпечні шляхи виїзду, зокрема можливість використання інших аеропортів або наземних маршрутів.
"Щойно з’явиться перша нагода, всі наші громадяни, які повідомили про себе українському посольству в Таджикистані, отримають інструкції про подальші дії", – сказав Ніколенко.
Речник також зауважив, що будь-які публічні нагнітання емоцій довкола евакуації шкодять роботі, створюють ризик як для тих, хто хоче виїхати, так і тих, хто хоче їм у цьому допомогти.
Ніколенко додав: "Працюємо 24/7 і нікого не залишимо напризволяще".
Він також нагадав, що Україна вже організувала в безпрецедентно складних умовах шість евакуаційних рейсів, які вивезли понад 650 людей, і відзначив, що це один із найвищих показників успішних операцій серед іноземних держав, громадяни яких потребують допомоги в Афганістані.
15 серпня таліби увійшли до Кабула, і президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну. Перед цим протягом менш ніж двох тижнів «Талібан» узяв під контроль більшу частину провінцій Афганістану.
Таліби заарештували експрезидента Афганістану Хаміда Карзая, який вів з ними переговори про перехідний уряд, заборонили музику, і заборонили жінкам працювати і навіть з'являтися на вулицях без бурки і без супроводу чоловіка.
Центром опору талібам знову стала провінція Панджшер на півночі країни. Керівництво взяли на себе віце-президент Афганістану Амрулла Салех і син легендарного командира моджахедів Ахмад Масуд.
Детальніше про наслідки дій Вашингтона і дестабілізації в регіоні — в статтях Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?»і «Перемога «Талібану» в Афганістані: хто програв насправді», а також у матеріалі Олексія Їжака «Трагедія Афганістану: «Талібан» прийшов» для читачів ZN.UA.