Зведення Росією біля адмінкордону з анексованим Кримом 60-кілометрового паркану не змінить статус півострова. Про це заявила прес-секретар МЗС України Катерина Зеленко на своїй офіційній сторінці в Twitter.
"Спорудження державою-окупантом мостів, парканів чи огорож нічого не змінить у статусі українського Криму. Правова відповідальність кремлівського окупаційного режиму за злочини є неминучою", - йдеться в повідомленні.
Спорудження державою-окупантом мостів, парканів чи огорож нічого не змінить у статусі українського Криму. Правова відповідальність кремлівського окупаційного режиму за злочини є неминучою. #CrimeaIsUkraine
- Kateryna Zelenko (@KaterynaZelenko) 28 декабря 2018 г.
В п'ятницю російські ЗМІ з посиланням на "кримське прикордонне управління" повідомили про завершення будівництва масштабного інженерного загородження на кордоні з Україною, на півночі анексованого Росією Криму. В матеріалі стверджується, що розробка загородження почалася ще у 2015 році, а тепер воно добудоване та введене до експлуатації. Інженерні загородження розташовані у районі Перекопського перешийка і складаються з декількох типів споруд довжиною понад 60 кілометрів, на яких встановлені кілька сотень датчиків різного типу дії.
Сигналізаційні комплекси, зокрема, включають вібраційні датчики і радіопроменеві датчики. Перші передають інформацію у вигляді сигналу тривоги, другі включають відеокамери з можливістю нічного бачення.
Вперше щодо планів ФСБ відгородити окупований Росією Крим від материкової України стало відомо в 2017 році; тоді мова йшла про 50-кілометровий паркан, контракт на будівництво якого уклала російська федеральна безпека.
Раніше окупаційна "влада" Криму говорила про плани будівництва загородження на адмінкордоні між півостровом і материковою частиною України (Крим межує з Херсонщиною).
Як повідомлялося, українські військові у відповідь на наростаючу мілітаризацію окупованої Росією Криму в минулому році також розпочали роботу по створенню оборонних споруд на адмінкордоні півострова і Херсонської області.