МЗС ознайомив міжнародних партнерів з позицією України щодо полонених моряків

Поділитися
МЗС ознайомив міжнародних партнерів з позицією України щодо полонених моряків У Клімкіна нагадали, що українські військовослужбовці є військовополоненими, і російське право на них не поширюється
Українські військовослужбовці є військовополоненими і перебувають під захистом Женевської конвенції 1949 року.

Українські військовослужбовці, заарештовані так званими "судами" в окупованому Криму, є військовополоненими. Тому вони перебувають під захистом Женевської конвенції 1949 року, російське право на них не поширюється, і їх арешти незаконні . Про це Міністерство закордонних справ України поінформувало зарубіжних партнерів, повідомив голова МЗС Павло Клімкін.

"Фейковий "суд" в окупованому Криму заарештовує всіх наших моряків. Крім посилення політичного тиску на РФ, ми передали усім нашим міжнародним партнерам чітку юридичну позицію: Наші моряки є військовополоненими і перебувають під захистом Женевської конвенції 1949", - написав міністр на своїй сторінці у Facebook ввечері в середу, 28 листопада.

Клімкін наголосив, що на військовополонених не поширюється російське право.

"Українським військовослужбовцям, захопленим у полон РФ, має бути гарантовано надання в належному обсязі медичної допомоги, нечинення на них фізичного та психологічного тиску та забезпечення належної безпеки", - додав дипломат.

Підконтрольні Росії "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували 24 полонених українця за звинуваченням у "незаконному перетині кордону, скоєному групою осіб за попередньою змовою або організованому групою, або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування".

Україна вже заявила, що суд над українськими військовими не правомірний, оскільки захоплені є військовополоненими. МЗС України направив ноту протесту російській стороні.

25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали шестеро українських моряків.

Командування ВМС ЗСУ підкреслює, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що ніяких повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом держкордону".

Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені в повну бойову готовність, в море вийшли військові кораблі. Також в повну бойову готовність привели Об'єднані сили та Держприкордонслужбу України.

Увечері 26 листопада Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі