"Як ми можемо почуватися комфортно, коли ситуація в Україні не покращується? Зрозуміло, що панує "настрій вичікування" – через вибори деяких держав, сподівання, що щось зміниться саме. Але ж можна чекати безкінечно, але агресія не буде припинена. Нам ніколи не пізно втрутитися: звичайно, не ми окупували Крим і проводимо агресію, але якщо ми можемо вплинути на ситуацію, то у тому, що коїться, є і наша відповідальність", – наголосив Лінкявічюс під час виступу на відкритті платформи "Форум України" у Брюсселі.
Голова МЗС Литви закликав європейських колег зібрати всі ресурси – інтелектуальні, дипломатичні, фінансові та інші – і вплинути на ситуацію на Сході України. А також збільшити міжнародну присутність в Донбасі.
"Знаю, що це непросто здійснити через ООН з відомих причин (російського вето), але принаймні ми можемо використати ті інструменти, що ми маємо у розпорядженні ЄС", – резюмував Лінкявічюс.
Нагадаємо, раніше Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що введення миротворчої місії ООН в Донбас не передбачено Мінськими угодами, для цього потрібна згода бойовиків терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР". Лавров наголосив на тому, що в документах вказана лише Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ.
Раніше повідомлялось, що спостерігачі СММ ОБСЄ відновили патрулювання зони АТО 25 квітня після того, як 23 квітня автомобіль місії ОБСЄ підірвався на міні в районі села Пришиб в окупованій частині Луганської області. Внаслідок вибуху загинув спостерігач-громадянин США, двоє співробітників місії – громадяни Чехії і Німеччини – з пораненнями були доставлені у лікарню в окупованому Луганську.
Бойовики терористичної організації "ЛНР" одразу ж після інциденту звинуватили Збройні сили України в обстрілі патруля, однак незабаром визнали, що автомобіль підірвався на протитанковій міні.
У СЦКК відзначили, що в момент інциденту режиму припинення вогню дотримувалися як українські військовослужбовці, так і бойовики російсько-терористичних формувань.