МВС розслідує провал держпрограми у боротьбі з онкологічними захворюваннями

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
У 2012 році МОЗ не забезпечив своєчасного розподілу закуплених препаратів, що зумовило порушення графіків постачання до регіонів. У деяких областях онкохворі діти забезпечувалися ліками лише наполовину.

Міністерство внутрішніх справ відкрило кримінальне провадження за фактом невиконання посадовими особами Міністерства охорони здоров'я України завдань та заходів Загальнодержавної програми боротьби з онкозахворюваннями.

Як повідомляє прес-служба Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" в понеділок, про це МВС повідомило у відповідь на депутатський запит заступника голови партії "Батьківщина", народного депутата Павла Петренко.

Зокрема, правоохоронці повідомили, що відомості, викладені в депутатському запиті, були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 7 жовтня 2013 слідчим відділом Печерського райуправління ГУМВС України у м.Києві.

У "Батьківщині" нагадали, що у 2012 році МОЗ не забезпечив своєчасного розподілу закуплених препаратів, що зумовило порушення графіків постачання в регіони. Так, МОЗ повинен надати в Державне українське об'єднання "Політехмед" розподіл лікарських засобів, в десятиденний строк з дня підписання договорів. Однак, слідуючи зазначеним умовам договорів, 7 наказів про розподіл лікарських засобів у 2012 році затверджено від 12 днів до 2 місяців після підписання договорів.

Як зазначає Петренко, тому, зокрема, хворі були змушені купувати ліки за свій рахунок.

"Наприклад, згідно з інформацією Рахункової палати, при перевірці медичних карт за 2012 рік 16 онкологічних хворих, яким медична допомога надавалася у Вінницькому обласному клінічному диспансері, купували 87,3% ліків за власний рахунок", - наголошується в повідомленні.

Також у партії зазначили, що забезпечення Дніпропетровській області лікарськими засобами для лікування онкозахворювань у дорослих становить 41%, а онкохворих дітей - 52%. У Донецькій області зазначені показники становлять 53% і 66% відповідно.

У "Батьківщині" заявляють, що негативним чином на стан онкологічної допомоги населенню впливають численні випадки невведення в експлуатацію медичного обладнання, закупленого за рахунок бюджетних коштів і отриманого лікувально-профілактичними закладами. "Наприклад, Центр ядерної медицини Київського міського клінічного онкологічного центру не використовує закуплену за рахунок держкоштів дороге медичне обладнання на загальну суму 39 мільйонів гривень", - додали в прес-службі. !zn

Читайте також:

МОЗ забезпечить сигаретні пачки зображеннями злоякісних пухлин і мертвих щурів

МОЗ буде видавати спеціальні дозволи народним цілителям

У Мінздоров'я попередили про високий ризик заразитися гепатитом при переливанні крові

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі