Міністерство внутрішніх справ України попереджає про право міліціонерів застосовувати вогнепальну зброю для відбиття нападу.
"Правоохоронці не застосовували і не будуть застосовувати зброю по мирним громадянам. Але на спроби екстремістів заподіяти шкоду життю і здоров'ю працівників органів внутрішніх справ міліція буде реагувати відповідно до закону України "Про міліцію", - йдеться у повідомленні управління зв'язків із громадськістю МВС України, текст якого розміщений на сайті МВС.
Відомство посилається на ст. 15 закону "Про міліцію", яка регламентує застосування вогнепальної зброї. У цій статті, зокрема, йдеться про те, що працівники міліції як крайній захід мають право застосовувати вогнепальну зброю в наступних випадках:
Такими крайніми заходами, згідно з законом, є необхідність захисту громадян від нападу, що загрожує їхньому життю і здоров'ю, а також звільнення заручників, відбиття нападу на працівника міліції або членів його сім'ї, якщо їхньому життю або здоров'ю загрожує небезпека, для відбиття нападу на об'єкти, що охороняються, конвої, житлові приміщення громадян, приміщення державних та громадських підприємств, установ і організацій, а також звільнення їх у разі захоплення, затримання особи, яку застали при вчиненні тяжкого злочину і яка намагається сховатися, затримання особи, яка чинить збройний опір, намагається втекти з-під варти, а також озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожує життю і здоров'ю працівника міліції.
- За ранок у зіткненнях на Майдані загинули вже 11 активістів
Також міліція може застосовувати зброю для зупинки транспортного засобу шляхом його пошкодження, якщо водій своїми діями створює загрозу життю чи здоров'ю громадян або працівника міліції.
"Забороняється застосовувати і використовувати вогнепальну зброю при значному скупченні людей, якщо від цього можуть постраждати сторонні особи", - наголошується в повідомленні.
Також міліція посилається на ст.15-1. про гарантії особистої безпеки озброєного працівника міліції: "Працівник міліції має право дістати вогнепальну зброю і привести її у готовність, якщо вважає, що в ситуації , яка склалася, можуть виникнути підстави для її застосування. При затриманні злочинців чи правопорушників або осіб, яких працівник міліції запідозрив у скоєнні злочинів чи правопорушень, а також при перевірці документів у підозрілих осіб, працівник міліції може привести у готовність вогнепальну зброю, що є попередженням про можливість її застосування. Спроба особи, яку затримує працівник міліції із вогнепальною зброєю в руках, наблизитись до нього, скоротивши при цьому визначену ним відстань, чи доторкнутись до зброї, дають працівникові міліції право застосувати вогнепальну зброю". !zn