Неадекватні рішення начальника Генштабу генерала Віктора Муженка мали важкі наслідки для підрозділів АТО, що захищають донецький аеропорт. Про це в статті для ZN.UA пише журналіст і військовий експерт Юрій Бутусов.
Як зазначає журналіст, найбільша загроза захоплення аеропорту бойовиками була протягом 12-30 вересня. В той момент противник почав масовані атаки аеропорту, а посилити наших бійців було просто ніким.
"Генерал Муженко, винуватець Іловайської трагедії, прийняв ще одне безглузде рішення, яке викликало тяжкі наслідки, - перестав підтримувати резервами сектор "Б". Новосформовані свіжі підрозділи 17-ї танкової бригади були перекинуті не в Піски, а в Луганську область на 150 км, а з Луганської області надіслали підрозділи 1-ї танкової бригади, слабкі й виснажені багатомісячними боями. При цьому штаб 1-ї танкової залишився в Луганській області, а штаб 17-ї танкової - у Донецькій у секторі "Б". Це дуже ускладнило керування та постачання військ", - пише Бутусов.
"Понад те, Муженко забрав із сектора "Б" єдиний резерв - 43-й батальйон територіальної оборони. Цей батальйон повністю сформований з добровольців, і він міг би дозволити підсилити захист аеропорту. Однак Муженко в розпал бою за аеропорт Донецька забрав 43-й батальйон... в Артемівськ! Де не велося жодних боїв. І хоч як старалася адміністрація області, хоч як намагався переконати Муженка командувач сектора "Б" Хомчак, до яких тільки аргументів не вдавалися, але батальйон забрали, навіть без бронежилетів, спорядження та транспорту", - підкреслив експерт.
Тоді захисникам аеропорту, пише він, довелося залишити ряд вигідних спостережних пунктів в аеропорту через нестачу сил.
"Упродовж двох тижнів оборона Донецького аеропорту трималася виключно на мужності та професіоналізмі особового складу і напрузі всіх сил та засобів сектора "Б" під командуванням Хомчака - оскільки весь вересень противник у районі аеропорту і с. Піски мав перевагу над нашими військами у чисельності та техніці", - йдеться в статті.
"На цей момент героїчна оборона аеропорту здобула у ЗМІ величезний суспільний резонанс. Люди були стурбовані критичною ситуацією, і в результаті командування АТО все-таки було вимушене спрямувати в сектор резерви десантників. Прихід 79-ї і 95-ї бригад у район с. Піски та в аеропорт дозволив добитися рішучого перелому: свіжі сили нарешті здійснили ротацію, і рота 93-ї бригади та три групи 3-го полку спецпризначення нарешті вийшли з аеропорту після трьох місяців безперервних боїв без ротації", - зазначив Бутусов.
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в статті Юрія Бутусова "Термінал і Термінатори: як довго будуть захищати Донецький аеропорт?".