"Мова йде про нарощування спроможностей протиповітряної оборони, сучасні засоби радіоелектронної боротьби, сферу медичної допомоги, а також інші напрямки. Що саме буде враховано під час розподілу цієї суми - стане зрозуміло пізніше", - зазначив він у розмові з журналістами.
Муженко також наголосив на тому, що перелік летальної зброї ще потребує узгодження. І підкреслив покращення ситуації із забезпеченням української армії новітньою зброєю вітчизняного виробництва.
"Що стосується сучасних зразків озброєння, то ситуація суттєво покращилася завдяки новітнім засобам вітчизняного виробництва. З'являються на озброєнні комплекси "Корсар", "Стугна", до кінця поточного року ми плануємо суттєво покращити ефективність системи протитанкового вогню. Проблем з основними зразками сьогодні немає", - наголошує очільник Генштабу ЗСУ.
За словами Муженка, підрозділ Збройних сил України, на озброєнні якого є американські протитанкові ракетні комплекси Javelin, вже пройшов відповідне навчання і готовий до застосування цієї зброї у разі потреби.
Крім цього, після завершення випробувань на озброєння ЗСУ може бути прийнята українська самохідна гаубиця "Богдана". ""Богдана" - це експериментальний зразок, який ще не проходив випробовування. Як тільки будуть проведені випробовування, тоді можна говорити про прийняття на озброєння. Але це перспективний зразок і таких зразків потребує українська армія", - додав Віктор Муженко.
Разом із тим, триває розслідуванням причин вибухів українських мінометів "Молот". Останній випадок на Рівненському полігоні призвів до загибелі та травмування українських військових. За результатами експертиз будуть зроблені висновки про їх відповідність чи невідповідність вимогам безпеки.
Попри те, що використання мінометів заборонене Мінськими домовленостями, в української армії є потреба у цьому типі озброєння.
"Сьогодні існує необхідність доукомплектування наших підрозділів 120-мм мінометами, ця робота ведеться. Досить велика їх кількість вже надійшла у військо. Ми готуємося не тільки реагувати у форматі Мінських домовленостей, ми готуємося до відбиття повномасштабної агресії і тому передбачаємо доукомплектування військових частин до тих потреб", - резюмував військовий.
Як повідомлялося, канадська збройова компанія PGW Defense Technologies підтвердила договір із Україною про постачання далекобійних снайперських гвинтівок LRT-3 калібру 12,7 мм (0.50 BMG). За словами керівника компанії Росса Спагруда, зброю вартістю близько 770 тисяч доларів, швидше за все, доставлять вже восени цього року.