Муженко підтримує вступ України до НАТО й не виключає застосування Росією авіації проти ЗСУ

Поділитися
Муженко підтримує вступ України до НАТО й не виключає застосування Росією авіації проти ЗСУ Муженко - прихильник України в НАТО
Начальник Генштабу розповів про модернізацію української ППО.

Начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко впевнений, що Україна зможе ефективно протистояти зовнішній агресії і захищати недоторканність державних кордонів лише в системі колективної безпеки НАТО.

Про це Муженко заявив увечері в понеділок, 16 лютого, в ефірі телеканалу "Перший національний".

"Якщо сьогодні порівнювати ресурси Росії і України, то ситуація явно не на користь нашої країни. Ми можемо лише в системі колективної безпеки себе захистити. Хоч ми сьогодні можемо відбити агресію, але ведення довгострокових бойових дій можетявляется для нас серйозною проблемою. Лише в системі колективної безпеки ми можемо гарантувати недоторканність наших кордонів", − підкреслив начальник Генштабу.

Муженко також не виключив можливість застосування Росією авіації проти українських військових, а також повідомив, що Міноборони та Генштаб готуються до такого розвитку подій.

"Ми передбачаємо як варіант застосування російської авіації. Це, скажімо так, одна з можливих форм ведення війни", − сказав генерал, додавши, що в Сирії російські пілоти здобувають бойовий досвід та психологічну стійкість. Тому ЗСУ відпрацьовують тактику боротьби з авіацією противника.

"Ми здійснюємо підготовку особового складу в умовах застосування авіації... Ми привчаємо особовий склад, щоб не боявся авіації, знав, як їй протидіяти", − підкреслив Муженко.

Начальник Генштабу уточнив, що близько половини оборонного бюджету на 2016 рік спрямована на підвищення боєздатності української системи ППО.

Раніше секретар РНБО Олександр Турчинов повідомляв, що Україна вивчає стратегію і тактику застосування російської авіації і балістичних ракет в Сирії, щоб ЗСУ могли підготуватися до відбиття агресії з повітря.

Модернізація української системи протиповітряної оборони є одним із пріоритетів державного оборонного замовлення на 2016 рік.

"Присутні теми посилення ППО, наземних високоточних засобів ураження, авіаційного озброєння. Вважаю, що і зазначені Верховним головнокомандувачем на січневому засіданні РНБОУ проекти ракетного озброєння в рамках теми "Вільха" і комплексів крилатих ракет на основі технічних рішень роботи "Нептун" опинилися в списку пріоритетних", − пише директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак у своєму матеріалі для ZN.UA.

Детальніше про перспективи виконання держоборонзамовлення читайте в статті Валентина Бадрака "Держоборонзамовлення-16. Справа в деталях" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі