Амстердамський музей Алларда Пірсона орендував у музеїв Криму цілу колекцію стародавніх позолочених обладунків, шоломів, монет та інших артефактів, ще до того, як Росія окупувала півострів. Тож тепер не зрозуміло, кому повертати скарби скіфів: Україні чи анексованому Криму, який тепер Москва вважає своїм.
Як повідомляє Der Spiegel, виставка повинна була закінчитися ще в травні. Однак музей Алларда Пірсона вирішив продовжити оренду до 31 серпня, сподіваючись, що криза в Україні скоро закінчиться.
Однак в Україні досі неспокійно, Крим анексований, а скарби вже час повертати.
"Україна вважає, що взяті з Криму предмети мистецтва – це державна власність, тож після анексії півострова їх варто відправити в Київ. Кримські музеї ж переконані, що саме вони є власниками археологічні пам'ятки і не важливо, що тепер вони частина Росії", - йдеться в статті.
В Центральному музеї Тавриди у Сімферополі заявили, що скіфські артефакти були знайдені на території Криму і "до України не мають ніякого відношення".
Експерт з питань законодавства у області мистецтва Інге ван дер Фліс переконана, що суперечку можна вирішити за допомогою контракту про оренду експонатів. Якщо кримські музеї підписували його від імені держави, то і повертати їх треба Києву.
В цей же час українська і кримська сторони звернулися до юристів по допомогу. Німецьке видання також пише, що у вирішенні конфлікту задіяне міністерство закордонних справ Нідерландів. В цей же час в посольстві Росії заперечують інформацію, що суперечка вийшла на дипломатичний рівень.