«Можна воювати і в джинсах, коли тебе прикриває арта» — Тарас Чмут

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
«Можна воювати і в джинсах, коли тебе прикриває арта» — Тарас Чмут © twitter/iPraksy
Керівник фонду «Повернись живим» розповів про об'єктивні проблеми екіпірування армії та ТерО, проте не виключив корупцію . 

Основним пріоритетом для держави, яка не готувалася до  війні, є забезпечення ЗСУ високоточною та ефективною зброєю, зокрема артилерією, тому екіпірування військовослужбовців бронежилетами та берцями виявилось питанням другого плану, вважає голова фонду «Повернись живим» Тарас Чмут.

«Зараз я скажу дуже непопулярну річ: для держави важливі не «броники» й каски, головне — вигравати бій. А для цього потрібна арта, боєприпаси, ППО і протитанкові засоби. Крапка. І це пріоритет. Ось держава і вкладає в пріоритет. Тому можна воювати і в джинсах, а не в офігенних берцях, коли тебе прикриває арта», - заявив він в інтерв’ю Інні Ведерніковій для ZN.UA.

Чмут запевняє, що хороші берці і якісний бронежилет, який за його словами навіть не усі вміють правильно носити, не врятують від ворожої артилерії, тому пріоритетність забезпечення армії – це дуже тонка межа.

«Люди завжди переживають за своїх. Міноборони переживає за все. Але є як є. Рятує не «броник» і не каска. Арта. Тим більше що 90% того, що передається, — фігня, фуфломіцин. Психологічна пігулка. Люди навіть не вміють носити «броники», - додає волонтер, коментуючи передачі оснащення для військових із закордону.

Керівник «Повернись живим» зазначив, що зараз проблема із забезпеченням військових по-трохи спадає, а запит на броню волонтерам пішов на спад, в тому числі і завдяки налагодженням закупок з боку держави.

«Виробництво «броників» і форми забирає певний час. Логістика — це теж час. У нас, наприклад, договір зі Швецією — нещасних 350 активних навушників, — який ми реалізовували півтора місяця. Бо в них вихідні, а банк розглядає платіж тиждень. Зараз терміни ущільнені. На війні, не в них. Ба більше, держава видає «броник» не тим, хто в тилу, а тим, хто на «нулі». Мене у 2014 році тільки перед ешелоном екіпірували. Так, проблеми є. І ми знаємо, в яких бригадах, котрі сьогодні зайшли на схід, вони критичні. І ми робимо що можемо. Як і інші волонтери. Але при цьому є купа інших підрозділів, у яких поки що нічого немає. І ми їм не дамо. Бо є ті, кому потрібніше», - розповів він про проблеми волонтерів.

При цьому Чмут не заперечує – проблеми існують, в тому числі завищені ціни постачальників та корупція в армії.

«Звісно, все, про що ми з вами зараз говоримо, — ненормально. … Є окремі командири, яким геть усе байдуже. Але зрозуміймо нарешті, що іншого не дано, бо це — мобілізація. І армія з її командирами — дзеркало суспільства. Вони ж не з космосу до нас прилетіли. Це наші друзі й родичі. Корупція? Теж є і в ТрО, і в ЗСУ, і у владі. Конкретних прикладів не дам. З іншого боку — народ стоїть, а держава все-таки розкачується. Зараз уже надходить міжнародна допомога, активно йдуть закупівлі, ми на місяць отримуємо 30—40 тисяч «броників». Стільки ж законтрактовано міністерством, плюс мільйон комплектів форми», - каже керівник фонду та додає, що волонтерство — це хаотичний процес, який не має спільного з державою мозкового центру, а лише особисті комунікації.

Про те, як і коли держава зможе вирівняти ситуацію забезпечення ЗСУ та ТрО, куди ідуть гроші міжнародних донорів, що не так із логістикою і чи бореться хтось у цей момент із очевидними зловживаннями читайте в інтерв’ю голови фонду «Повернись живим» Тараса Чмута.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі