МОЗ зробив крок щодо впровадження в Україні електронної торгівлі лікарськими засобами

Відео
Поділитися
МОЗ зробив крок щодо впровадження в Україні електронної торгівлі лікарськими засобами
Розроблений Кабміном проєкт постанови деталізує вимоги щодо веб-сайту, на якому можуть здійснюватися дані замовлення.

Заступник міністра охорони здоров'я Ігор Іващенко заявив, що МОЗ спільно з Державною службою з лікарських засобів і контролю за наркотиками розробив проєкт постанови Кабінету міністрів щодо впровадження електронної торгівлі лікзасобами. Про це Іващенко сказав в ході пресбрифінгу в понеділок, 17 травня.

"МОЗ спільно з Держлікслужбою розробив і подав до Кабміну проєкт постанови щодо внесення змін до ліцензійних умов щодо здійснення господарської діяльності з виробництва, імпорту, оптової та роздрібної торгівлі лікзасобами, а також доставки їх до кінцевого споживача", - сказав він, уточнивши, що йдеться про так зване впровадження електронної торгівлі лікзасобів і їх доставки пацієнтам.

Згідно з проєктом постанови, передбачається встановлення відповідних вимог до ліцензіатів, які, в першу чергу, стосуватимуться наявності аптечних установ, відповідних приміщень для здійснення електронної торгівлі, наявності матеріально-технічного оснащення щодо транспортування і доставки або можливості укладення договорів з операторами поштового зв'язку для здійснення такого транспортування.

За словами Іващенка, проєктом постанови деталізовані вимоги щодо веб-сайту, на якому можуть здійснюватися замовлення, також вимоги до осіб, які братимуть і формуватимуть замовлення.

Нагадаємо, 17 грудня 2020 року Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №3615-1 про внесення змін до ст. 19 закону "Про лікарські засоби" щодо здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Метою законопроєкту є врегулювання правовідносин у сфері дистанційної торгівлі ліками і забезпечення захисту кінцевого споживача від таких ризиків, як недотримання умов зберігання та перевезення лікарських засобів, порушення процедури обігу лікарських засобів, збільшення відсотка випадків самолікування та, як наслідок, негативного впливу на здоров'я кінцевого споживача, відсутність належної фармацевтичної опіки по відношенню до споживача і т.д.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі