МОЗ скасував талони, диспансеризацію та медкарти під приводом "моральної застарілості"

Поділитися
МОЗ скасував талони, диспансеризацію та медкарти під приводом На думку МОЗ, талони, диспансеризація та медкарти - поганий спадок радянської епохи © Андрій Товстиженко, DT.UA
З 13 березня зазначені документи більше не діють.

Міністерство охорони здоров'я України з 13 березня скасовує форми первинної облікової документації, які вважає "морально застарілими", а саме - медичні карти для школярів і студентів, талони та диспансеризацію, передає "УНІАН".

"Відтепер медичні працівники не зобов'язані заповнювати, обробляти і зберігати облікові форми, які вже давно втратили свою актуальність, але роками продовжували залишатися рудиментом радянської папероорієнтованої системи охорони здоров'я... Наказом Міністерства скасовані останні талони і звітність по диспансерному спостереженню. У той же час МОЗ починає перехід до цивілізованої моделі викликів лікарів додому... Не менш важливо, що МОЗ визнає студентів звичайними людьми, а медична карта дитини для вступу в школу і дитячий сад відтепер не потрібна", – повідомляє міністерство.

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун пояснила мотиви прийнятих міністерством рішень.

"Диспансеризація" – регулярний огляд здорових людей не існує і не визнається в цивілізованих країнах світу як ефективна модель охорони здоров'я. Крім того, майже скрізь "диспансеризація" в Україні проводиться на папері. По суті лікарі заповнювали стоси форм, які взагалі не мали ніякого сенсу. Україна переходить на модель регулярних скринінгових обстежень за групами ризику з середини року... Скасовується медична карта дитини для вступу до школи та дитячого садка. Діти повинні пройти тільки звичайні медичні огляди у лікаря і отримати стандартну довідку", – наголосила виконуючий обов'язки міністра.

Також скасовується форма № 025-3/о "Медична карта студента". У всіх студентів буде звичайна амбулаторна карта.

Раніше МОЗ повідомив, що українські пацієнти, які не підпишуть декларацію з лікарем первинної ланки, з 2020 року не зможуть отримувати безкоштовні медичні послуги.

Нагадаємо, що Верховна Рада 19 жовтня підтримала у другому читанні і в цілому законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів (№6327). "За" проект закону проголосували 240 депутатів.

Детальніше про медичну реформу читайте в матеріалі голови парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольги Богомолець "Реформа медицини - у точці біфуркації історії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі