МОЗ розраховує на зниження кількості нових COVID-випадків: залежить від вірусу

Поділитися
МОЗ розраховує на зниження кількості нових COVID-випадків: залежить від вірусу
Коронавірус став агресивнішим, зокрема, через мутації, каже Ляшко

МОЗ розраховує на зменшення кількості нових випадків захворювання на коронавірус, проте це залежить від самого вірусу.

Про це заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в коментарі ТСН.

"Ми бачимо сьогодні, що зростання (випадків коронавірусу, - ред.) сталося... Хотілося б, щоб цього зростання не було. Але що буде далі? Потенційно ми розраховуємо, на зменшення кількості випадків, але є кілька змінних, які можуть вплинути на цей процес. Ці змінні стосуються самого вірусу", - заявив він.

При цьому Ляшко констатує, що коронавірус став агресивнішим, зокрема, через мутації.

"Продовжує боротися з усіма заходами, які проти нього застосовують... Британський штам коронавірусу має ще більшу летальність, крім того, що він набагато швидше передається від людини до людини", - додав він.

У Міністерстві охорони здоров'я повідомляли, що з початку пандемії, клінічна картина перебігу захворювання істотно змінилась, коронавірус «помолодшав» і став мати тяжчий перебіг, що вимагає лікування в стаціонарі. У МОЗ пов'язують зміни з мутацією вірусу.

Найбільш напружена ситуація - у регіонах «червоної» - Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській і Житомирській областях, і «помаранчевої» зон карантину: Миколаївській та Вінницькій, пише «Інтерфакс-Україна». Зазначимо, до сьогоднішнього дня Миколаївська область перебувала в «жовтій зоні», і була переведена через погіршення ситуації з коронавірусом у регіоні.

«У Вінницькій і Миколаївській області необхідно якомога швидше на місцевому рівні впроваджувати посилені карантинні обмеження. У Київській і Львівській області один з найнижчих показників охоплення тестуванням і один з найгірших коефіцієнтів виявлення випадків, тобто втрачається контроль над поширенням захворюваності. Ми рекомендуємо збільшити кількість тестувань на 50% », - додав Ганіченко.

Незначне зростання захворюваності спостерігається у всіх регіонах країни, найбільш сприятлива ситуація - в Кіровоградській і Херсонській областях.

Україна залишається в п'ятірці великих країн Європи з найбільш критичною ситуацією через  недостатній рівень тестування і виявлення контактних осіб. Коефіцієнт виявлення в Україні становить 15% при рекомендованому ВООЗ 5%, рівень тестування необхідно нарощувати мінімум утричі.

Нагадаємо, 4 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль визнав, що в Україні розпочалася третя хвиля епідемії коронавірусу.

У Чернівецькій, Івано-Франківській і Житомирській областях діють жорсткі карантинні обмеження «червоної зони», список готується поповнити Закарпаття. Лікарні Івано-Франківської області переповнені пацієнтами з коронавірусом, у регіоні розгортають мобільні госпіталі.

Причиною нового спалаху COVID-19 стала робота гірськолижних курортів. Попри складну епідемічну ситуацію, «Буковель» продовжить роботу. В уряді це пояснюють «великою кількістю юросіб» на території курорту і «неможливістю домовитися про закриття з кожним».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі