Правоохоронні органи прийшли з обшуками в Державний експертний центр при Міністерстві охорони здоров'я України, на базі якого містяться персональні дані лікарів і пацієнтів, повідомила прес-служба міністерства.
"Правоохоронні органи проводять обшуки в Державному експертному центрі і намагаються вилучити сервер, на якому, серед іншого, розміщений реєстр пацієнтів, які потребують інсулінотерапії", - зазначено в повідомленні.
За станом на 20 вересня, у реєстрі містяться персональні дані 1,531 тис. лікарів, 187,575 тис. пацієнтів, які за вісім місяців 2018 отримали препаратів інсуліну на загальну суму понад 655 млн грн.
"Будь-які перерви в роботі сервера можуть призвести до припинення роботи реєстру та, відповідно, до перерв у забезпеченні пацієнтів препаратами інсуліну. МОЗ України вживає заходів, щоб уникнути збоїв в роботі реєстру", - підкреслили у відомстві.
У свою чергу прокуратура м.Києва заявила, що проводить обшуки в ДП "Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України" в рамках справи про можливе заволодінні державними коштами у великих розмірах під час закупівлі та використання програмного забезпечення для обліку хворих на цукровий діабет, а сервери Центру не вилучалися.
У прокуратурі столиці зазначають, що обшуки в Центрі проводяться на підставі визначення слідчого судді з метою "вилучення копії відповідної комп'ютерної програми для подальшого проведення судової експертизи", а слідчий і прокурор не проводять жодних дій для вилучення серверів з Реєстром пацієнтів, що може спричинити припинення його роботи.
"Слідчі дії проводяться із залученням відповідних IT-фахівців для здійснення коректного копіювання комп'ютерної програми і неможливості витоку конфіденційної інформації щодо пацієнтів", - заявляють в прокуратурі.
При цьому в прес-службі столичної прокуратури закликали керівництво ДП співпрацювати зі слідством "шляхом добровільного надання ключів доступу до програмного забезпечення до метою його коректного копіювання з подальшим видаленням в присутності посадових осіб ДП персональних даних пацієнтів".