МОЗ хоче знизити прохідний бал іспиту «Крок», студенти-медики відповіли на це «тестом на креветку»

Поділитися
МОЗ хоче знизити прохідний бал іспиту «Крок», студенти-медики відповіли на це «тестом на креветку» Поріг хочуть зменшити на 10% © ssmu.ru
«Тести дуже схожі або ідентичні до буклетів минулих років ... якщо просто зазубрити всі минулорічні буклети – то 50,5 % вам гарантовано».

Міністерство охорони здоров’я зареєструвало проект для зменшення для студентів-медиків прохідного балу іспитів «Крок-2» та «Крок-3». Документ, який це підтверджує, опублікували на сайті відомства.  

«Крок-1» — перевірка знань, які є фундаментальними для медицини: анатомії, фізіології, гістології, фармакології, патологічні анатомії, фізіології та інших. Його майбутні медпрацівники повинні складати наприкінці 3 курсу.

«Крок-2» — питання з клінічних дисциплін, де студенти-медики повинні підібрати найефективнішу діагностику та лікування патологій, зазначених в завданнях. Такий іспит складають наприкінці шостого року навчання.

«Крок-3» — до складання допускаються лише студенти-медики після двох попередніх іспитів, які хочуть вступати на аспірантуру.

Зараз для складання іспиту «Крок-2» необхідно дати правильні відповіді на 60,5% завдань. Відповідно до нового проекту МОЗ, у майбутньому цей поріг може знизитися на 10% та складатиме 50,5%.

Щодо «Крок-3», то з 2015-2016 років цей іспит складали ті студенти, які набирали 70,5% правильних відповідей. МОЗ просить знизити цей поріг до 60,5%.

Анастасія Петренко, голова наглядової ради "Української медичної студентської асоціації», звернула увагу на те, нібито документ опублікували 9 липня, хоча на сайті він з’явився лише 14 липня.

 "Проєкт наказу має дату та номер, хоча на цьому етапі їх немає бути", – додає Петренко

У студентських колах також відреагували на рішення МОЗ та у відповідь створили флешмоб під назвою «Тест на креветку». Його суть полягає в тому, аби всі бажаючі спробували скласти цей іспит та впевнилися, що він не є важким і, відповідно, такий низький прохідний бал для майбутніх лікарів недопустимий.

"Ба більше, тести дуже схожі або ідентичні до буклетів минулих років і мені здається, що якщо просто зазубрити всі минулорічні буклети – то 50,5 % вам гарантовано!" – стверджує одна зі студенток-медиків  Кароліна Айрапетян.

Детальніше про ситуацію з реформуванням медичної освіти в Україні читайте в статті Оксани Онищенко "Шанс, який ми... проморгали" для ZN.UA (Дзеркало тижня. Україна).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі