МОЗ довірить закупівлі лікарських засобів міжнародному органу

Поділитися
МОЗ довірить закупівлі лікарських засобів міжнародному органу МОЗ віддасть процедуру держзакупівель міжнародного органу © 112 Україна
Відповідна ініціатива повинна бути закріплена в законопроекті про проведення держзакупівель.

Міністерство охорони здоров'я України віддасть процедуру закупівлі лікарських засобів міжнародному органу.

Таке рішення буде запропоновано в законопроекті про проведення держзакупівель через міжнародні організації, повідомила в інтерв'ю перший заступник міністра охорони здоров'я Олександра Павленко, передає "Інтерфакс-Україна".

За її словами, "всі, хто зацікавлений у поставках, зможуть звернутися туди, точно так само як сьогодні звертаються до МОЗ".

У той же час, закупівлі певного виду ліків все ж залишаться в межах компетенції Міністерства охорони здоров'я, зазначила Павленко.

За її словами, єдиний законопроект про проведення держзакупівель лікарських засобів через міжнародні організації буде поданий на розгляд парламенту найближчим часом.

"Ми давали свою експертну думку у декількох напрямках, зокрема, як повинна проходити реєстрація препаратів, які закуповуються через міжнародні організації, наскільки сильно вона повинна бути спрощена", - розповіла Павленко.

Вона також повідомила, що в ході роботи над законопроектом було прийнято рішення розширити список міжнародних закупівельних організацій. Так, крім ВООЗ та ЮНІСЕФ, були визначені ще три організації, які працюють в родині ООН і користуються механізмами, що гарантують високу прозорість закупівель.

"Передбачено, що МОЗ буде визначати, яку організацію вибрати для закупівлі, виходячи з потреби в конкретних програмах та лікарських засобах, - розповіла перший заступник міністра охорони здоров'я.

Крім того, обговорювалися питання щодо терміну дії реєстраційного свідоцтва і можливість внесення до нього застереження, що дана конкретна поставка здійснюється в рамках міжнародної закупівлі, що це конкретна партія конкретного виробника. Щоб на кордоні було відразу зрозуміло, що це за партія, і ніхто не міг під виглядом міжнародної закупівлі ввезти щось інше", - підкреслила вона.

Разом з тим Павленко зазначила, що спочатку закупівлі через міжнародні організації передбачалися для вакцин, лікарських засобів для лікування туберкульозу, ВІЛ-інфекції та гепатитів, але потім було прийнято рішення розширити цей перелік для інших державних програм.

"Наше завдання - передати закупівлі по максимуму міжнародним організаціям. Але, наприклад, через ЮНІСЕФ можна буде закуповувати тільки вакцини та лікарські засоби для дітей. Саме тому обговорювалося питання розширення переліку міжнародних організацій в системі ООН, завдяки яким можливо розширити список препаратів, які ми зможемо віддати на закупівлі в міжнародні організації", - пояснила перший заступник міністра охорони здоров'я.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі