Міністерство охорони здоров'я закликало голів обласних державних адміністрацій провести роз'яснювальну роботу та забезпечити прийом крові в донорських центрах, дотримуючись карантину. Під час епідемії рівень донорства в Україні значно впав, заявив на брифінгу 16 квітня міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
"В умовах карантину у нас виникла проблема і щодо забезпечення здачі крові в донорських центрах. Ми вважаємо, що потрібно терміново активізуватися щодо вирішення цієї проблеми. Я вже звернувся до голів обласних державних адміністрацій, щоб там була проведена, з одного боку, відповідна роз'яснювальна робота. З іншого боку, забезпеченість прийому крові у відповідних центрах. Щоб ця забезпеченість була максимально дотримана в умовах карантину ", - сказав Степанов.
Міністр зазначив, що донори мають максимально обмежити контакти між собою та дотримуватись карантину. Він також додав, що МОЗ запускає відповідну інформаційну кампанію щодо здачі крові.
Станом на четвер, 16 квітня, в Україні СOVID-19 діагностований у 4161 людини. З них 116 людей померли та 186 пацієнтів одужали. Найбільше випадків зараження зафіксовано у Києві, згідно з картою поширення коронавірусної інфекції в Україні.
Недостача донорської крові під час пандемії - проблема світового масштабу. Центр "Червоного Хреста" в США заявив, що зараз вони стикаються з "серйозним дефіцитом крові", оскільки донори бояться заразитись у медичних центрах. У своїй заяві Червоний Хрест написав, що дефіцит крові може вплинути на пацієнтів, які потребують операції, жертв автомобільних аварій або осіб, які страждають на рак.
Оскільки запаси крові витрачаються швидше, ніж поповнюються, може виникнути ситуація, коли лікарям доведеться вирішити, кому найкраще буде віддати кров, яку вони мають.