Мовний омбудсмен закликав перйменувати міста, які мають російськомовний характер – список

Поділитися
Мовний омбудсмен закликав перйменувати  міста, які мають російськомовний характер – список © sd.ua
За його словами, назви мають відповідати вимогам мовного закону.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до керівників низки органів місцевого самоврядування  з вимогою  привести у відповідність до правопису та вимог мовного закону назви населених пунктів, зазначається на сайті мовного омбудсмена.

“Сьогодні я підписав декілька десятків звернень на керівників місцевих органів державної влади проханням привести у відповідність до правопису, стандартів державної мови та вимог статті 41 Закону назви населених пунктів”, – зазначив він.

Кремінь також наголосив, що отримує звернення від громадян, які скаржаться на те, що назви низки населених пунктів носять російськомовний характер.

"Це такі населені пункти, як Арбузинка, Сєвєродонецьк, Южноукраїнськ, Южне, Спокойствіє, Надєждівка, Переводчикове, Луч, Первомайське, Первомайськ та багато інших”, – підкреслив він.

Кремінь додав, що багато з них до перейменування радянською владою мали такі історичні назви, як Сіверський Донець, Гарбузинка чи Богопіль.

“У зв’язку із цим мають бути вжиті всі необхідні заходи щодо приведення географічних назв у відповідність до правопису, стандартів державної мови та вимог статті 41 Закону. Це сприятиме забезпеченню функціонування державної мови як інструмента об’єднання українського суспільства, засобу зміцнення державної єдності та територіальної цілісності України, її незалежної державності і національної безпеки”, – заявив  Уповноважений.

У жовтні Верховна Рада України перейменувала два населених пункти у Запорізькій та Волинській областях. 

Раніше Верховна Рада повернула селищу Новгородське на Донеччині назву Нью-Йорк. Під час обговорення постанови було відзначено, що Нью-Йорк – це історична назва селища, яка використовувалася до 1951 року.

Своєю чергою Український інститут національної пам’яті вважає, що повернення історичної назви Нью-Йорк заслуговує на всебічну підтримку, оскільки воно ґрунтується на положенні статті 5 Закону України «Про географічні назви», відповідно до якої перейменування географічних об’єктів здійснюється, зокрема, у випадку «необхідності повернення окремим географічним об’єктам їхніх історичних назв».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі