Московський суд відхилив всі апеляції на арешт 24 українських моряків

Поділитися
Московський суд відхилив всі апеляції на арешт 24 українських моряків Судове засідання проходило в закритому режимі і тривало вісім годин © Роман Цимбалюк / Facebook
Військовополонених українців продовжують незаконно утримувати в СІЗО.

Апеляційна інстанція Московського міського суду відхилила скарги на продовження заходів тримання під вартою ще чотирьох військовополонених українських моряків. Таким чином, суд відхилив всі 24 апеляції захисту військовослужбовців.

У середу, 27 березня, суд розглядав скарги захисту на арешт Владислава Костишина, Віктора Беспальченка, Володимира Лісового та Володимира Варимеза, повідомив адвокат Микола Полозов.

"У задоволенні апеляційних скарг на рішення Лефортовського районного суду про продовження строків тримання під вартою стосовно військовополонених українських моряків Мосміськсуд відмовив", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

Полозов зазначив, що засідання проходило в закритому режимі і тривало вісім годин.

"У ході засідання адвокатами були долучені і згодом оголошені судом резолюція ПАРЄ, згідно з якою щодо захоплених моряків повинні застосовуватися норми міжнародного гуманітарного права, включаючи Женевські конвенції, і доповідь УВКПЛ ООН, в якому моряки визнаються військовополоненими", - повідомив авдокат.

Нагадаємо, 25 листопада минулого року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Усі 24 українські військові, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки", а також офіс верховного комісара ООН з прав людини.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі