Священнослужителі Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), які не переходять до об'єднаної Православної церкви України (ПЦУ) отримають повне фінансове забезпечення від Московського патріархату. Про це в інтерв'ю BBC Україна розповів предстоятель ПЦУ Епіфаній.
"Я б сказав, що 60% громад переходить зі священиками, а інші громади визначаються, переходять до єдиної церкви, а священик, на жаль, приймає рішення лишатись в РПЦ. Я вважаю, їм важко здолати певний моральний бар'єр. Якщо вони проповідували до цього часу, що ця структура (УПЦ КП) є неканонічною, неблагодатною, - тобто все те, що пропагувала до цього часу Москва, - то певним священнослужителям дуже складно переступити цю межу, прийняти цю реальність", - зазначив Епіфаній.
За його словами, священників Московського патріархату запевняють у тому, що після президентських виборів до влади прийде проросійський політик й все "повернеться назад". Тим часом їх утримують від переходу за допомогою грошей.
"І зараз є реальні докази того, що вони навіть фінансово підтримують таких священнослужителів: якщо він не переходить разом з громадою, то він отримує повне фінансове забезпечення… Я не буду називати суму, але, я думаю, це правдива інформація", - сказав Епіфаній.
28 січня президент Петро Порошенко підписав закон, яким регламентуються правила зміни підпорядкованості релігійних організацій та процедура їх реєстрації. Згідно із законом, держава визнає право релігійної громади переходити з однієї церкви до іншої шляхом реєстрації нового статуту або внесення змін у діючий. Відповідне рішення приймається загальними зборами громади, які скликають її члени.
Нагадаємо, що 6 січня Україна отримала томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні. Церемонія передачі посоху й томосу митрополиту Епіфанію офіційно завершила процедуру отримання Україною церковної незалежності. 9 січня усі члени Синоду Вселенського патріархату підписали документ, чим технічно завершили його оформлення.
Про небезпеку одержавлення ПЦУ читайте в статті Катерини Щоткіної ""Євангеліє" від влади" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".