Московський патріархат фінансово підтримує священників, які не переходять до ПЦУ – Епіфаній

Поділитися
Московський патріархат фінансово підтримує священників, які не переходять до ПЦУ – Епіфаній Епіфаній назвав кількість громад, які переходять до ПЦУ зі священниками
Священників також запевняють у тому, що після виборів до влади прийде проросійський політик, зазначив предстоятель ПЦУ.

Священнослужителі Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), які не переходять до об'єднаної Православної церкви України (ПЦУ) отримають повне фінансове забезпечення від Московського патріархату. Про це в інтерв'ю BBC Україна розповів предстоятель ПЦУ Епіфаній.

"Я б сказав, що 60% громад переходить зі священиками, а інші громади визначаються, переходять до єдиної церкви, а священик, на жаль, приймає рішення лишатись в РПЦ. Я вважаю, їм важко здолати певний моральний бар'єр. Якщо вони проповідували до цього часу, що ця структура (УПЦ КП) є неканонічною, неблагодатною, - тобто все те, що пропагувала до цього часу Москва, - то певним священнослужителям дуже складно переступити цю межу, прийняти цю реальність", - зазначив Епіфаній.

За його словами, священників Московського патріархату запевняють у тому, що після президентських виборів до влади прийде проросійський політик й все "повернеться назад". Тим часом їх утримують від переходу за допомогою грошей.

"І зараз є реальні докази того, що вони навіть фінансово підтримують таких священнослужителів: якщо він не переходить разом з громадою, то він отримує повне фінансове забезпечення… Я не буду називати суму, але, я думаю, це правдива інформація", - сказав Епіфаній.

28 січня президент Петро Порошенко підписав закон, яким регламентуються правила зміни підпорядкованості релігійних організацій та процедура їх реєстрації. Згідно із законом, держава визнає право релігійної громади переходити з однієї церкви до іншої шляхом реєстрації нового статуту або внесення змін у діючий. Відповідне рішення приймається загальними зборами громади, які скликають її члени.

Нагадаємо, що 6 січня Україна отримала томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні. Церемонія передачі посоху й томосу митрополиту Епіфанію офіційно завершила процедуру отримання Україною церковної незалежності. 9 січня усі члени Синоду Вселенського патріархату підписали документ, чим технічно завершили його оформлення.

Про небезпеку одержавлення ПЦУ читайте в статті Катерини Щоткіної ""Євангеліє" від влади" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі