МОН, декларуючи свою відданість європейському вектору, займається псевдореалізацією реформ. Минулого місяця до групи "Дисергейт" потрапив розроблений Міністерством освіти і науки і запропонований для затвердження Кабінетом міністрів України проект "Порядку проведення експерименту з присудження ступеня доктора філософії". Призупинили затвердження цього Порядку, який не виносився МОН на публічне обговорення і кулуарно надійшов до КМУ, представники урядово-громадської ініціативи "Разом проти корупції".
Про це у своїй статті для DT.UA пише Тетяна Пархоменко, доктор філософських наук, професор. За її словами, "Експеримент" з'явився в січні, тобто вже після того, як 5 грудня 2018 р. було обрано склад НАЗЯВО, а 27 грудня 2018 р. Кабмін його затвердив.
"Чому ж так поспішало МОН, протизаконно перебираючи на себе повноваження іншої інституції? Страхувалося від того, що Нацагентство справді візьметься за плагіаторів і, не дай Боже, посягне на святая святих - докторський ступінь Катерини Кириленко та кандидатський - Арсенія Яценюка? Здається, марно перестраховувалися. Оскільки вибори до НАЗЯВО пройшли під фактичним контролем МОН та його сателітів, нічого такого українським плагіаторам не загрожує", - зазначає професор. На її думку, це припущення підкріплюється й ознайомленням із презентацією вже затвердженого голови НАЗЯВО, яка відбулась у Харкові.
"Судячи з візуального матеріалу презентації, боротьба з академічним плагіатом точно не належить до першочергових, та що там - просто завдань Нацагентства. Адже схоже, що на першому місці - складання рейтингів ЗВО і акредитація "незалежних установ оцінювання та забезпечення якості вищої освіти" - таких собі міні-агентств - "назявок"", - підкреслює автор.
Детальніше про вихід чергових "документів", які під виглядом добрих намірів дозволяють уникнути звинувачень у плагіаті, читайте в статті Тетяни Пархоменко "З "європейським шармом"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".