За його словами, основною метою отримання даних для побудови оптимальної карти закладів профосвіти та визначення найкращих серед них, щоб потім там могли сконцентрувати ресурси держави.
Аудит буде складатися з двох частин - анкетування установ і регіональних обговорень.
"Необхідність аудиту в тому, щоб зробити об'єктивний зріз серед працюючих закладів. Поставивши всіх у рівні умови оцінки, ми зможемо виявити найбільш здібних і ефективних. Далі, проаналізувавши результати, ми надамо рекомендації місцевим керівникам з організації роботи мережі. Як результат, конкурентні закладу зможуть отримувати більше ресурсів для розвитку та підготовки учнів", - зазначив Коржевський.
Крім цього, МОН працює над анкетою, яку потім відправлять навчальним закладам. У ній буде виділено окремий технічний блок, а також блоки по співпраці з бізнесом, участі в міжнародних проектах і так далі.
Раніше глава міністерства освіти Ганна Новосад повідомила про намір скоротити кількість вищих навчальних закладів. На вищі навчальні заклади та коледжі держава витрачає близько 19 млрд грн щорічно.
За її словами, в Україні більше вчителів, ніж потрібно на таку кількість учнів, яка є на сьогодні. В інтерв'ю "Радіо Свобода" на початку жовтня Новосад заявляла, що середня вартість підготовки одного учня становить 21 тис. грн, а в малокомплектні (школах - ред.) ця сума сягає 100 тис. грн. Втім, період, за який ця сума використовується, міністр не назвала.
Про зміни в системі оцінки знань у школах читайте в статті Оксани Онищенко "Не тільки драїти палубу, але і знати, куди пливе корабель" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".