Про це пише в своїй статті для DT.UA перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.
Наприклад, дві третини вступників, рекомендованих до зарахування на спеціальність "гірництво", мають конкурсний бал в межах 120-130.
За словами Совсун, ситуація щодо вибору спеціальностей в цьому році не дуже відрізнялася від попередніх: гуманітаристика та суспільствознавчі спеціальності приваблюють абітурієнтів в кілька разів більше, ніж технічні.
У топ-7 за кількість поданих заяв на бакалаврат увійшли: філологія - 108 184 заяв, право - 105 347, менеджмент - 70 785 заяв, комп'ютерні науки та інформаційні технології - 64 811, середня освіта - 54 377. Також популярністю користувалися економіка та психологія - на них подали документи 50 782 та 49 141 абітурієнтів відповідно.
Як йдеться в статті, на спеціалізацію "фізика" спеціальності "середня освіта" Харківського національного педагогічного університету ім. Г.Сковороди найвищий бал вступника - 156,9. А до столичного НПУ ім.Драгоманова набирали абітурієнтів, у яких найвищий бал був 159,45. Однак останній показник радше виняток - наступними в рейтингу йдуть абітурієнти з балами значно нижчими. Це свідчить про низьку пріоритетність педагогічного фаху для вступників - відсутність сприйняття спеціальності "вчитель" як достойної професії.
Разом із тим, деякі спеціальності демонстрували неочікувано високі порогові бали. Найкращі абітурієнти, що мали найвищі бали ЗНО, вступали на спеціальності "Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії", "Філологія" та "Право". Найвищий же поріг цього року зафіксовано на міжнародні відносини - 190,7 у ХНУ В.Н. Каразіна. А за спеціальністю "право" найвищий прохідний бал був у Києво-Могилянській академії - 184,88.
Нагадаємо, абсолютна більшість опитаних учасників тестування (96%) задоволені якістю тестів ЗНО і в той же час 99% задоволені роботою персоналу в пункті тестування. До того ж, на думку 98% опитаних учасників, процедури тестування не були порушені, свідчать дані опитування ГО "ОПОРА" та фонду "Демократичні ініціативи".
При цьому 90% учасників тестування довіряють системі зовнішнього незалежного оцінювання, не довіряють – лише 6%.
Детальніше про вступну кампанію читайте у статті Інни Совсун "По справедливості, а не по домовленості" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".