Мобілізація в Україні: зменшилась кількість справ через ухилення від призову

Інфографіка
Поділитися
Мобілізація в Україні: зменшилась кількість справ через ухилення від призову
Українці стали менше ухилятися від військового призову.

В Україні триває загальна мобілізація через російське вторгнення. У червні 2022 року число кримінальних справ, які відкриті через ухилення осіб від призову, скоротилась до чотирьох справ. Про це повідомляє «Опендатабот» з посиланням на дані Генеральної прокуратури України.

Скільки в Україні відкрили кримінальних справ за ухилення від призову

Відповідно до даних «Опендатабот», протягом перших місяців війни в Україні в середньому щомісяця відкривалося 198 нових кримінальних справ за ухилення від мобілізації. При цьому за перші шість місяців 2022 року правоохоронці зареєстрували 500 таких справ, що майже вчетверо менше, ніж за відповідний період 2015 року (1908 справ).

Зазначається, що за першу половину 2022 року було зареєстровано 2630 справ через військових, які залишали місце служби без дозволу. Серед них:

  • 1330 справ правоохоронці відкрили за статтею 407 Кримінального кодексу України (за самовільне залишення військової частини або місця служби);
  • 1300 справ – за статтею 408 ККУ (дезертирство).

Повідомляється, що за відповідний період 2015 року загалом було враховано 2700 таких справ — 2336 за статтею 407 та 364 за статтею 408 ККУ.

«Цікаво, що кількість справ за самовільне залишення місця служби скоротилася майже вдвічі (на 43%). Натомість кількість проваджень за дезертирство збільшилась у 3,5 раза», – йдеться у повідомленні.

За даними «Опендатабот», основний пік дезертирства в Україні припав на березень. У наступні місяці число справ знизилася в середньому вдвічі, у порівнянні з березнем.

«Також за перше півріччя 2022 року вдвічі збільшилась кількість проваджень за статтею 409 (Ухилення від військової служби шляхом самокаліцтва або іншим способом) у порівнянні з відповідним періодом 2015 року (109 проти 57)», – роз’яснили фахівці.

Опендатабот

Опендатабот

Опендатабот

Що таке загальна мобілізація, хто не підпадає під призов, а також де можуть вручити повістку читайте у статті «Мобілізація в Україні: кого призвуть до армії під час війни» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі