Мобілізація в Україні: що змінилося для чоловіків, які доглядають або утримують осіб з інвалідністю

Поділитися
Мобілізація в Україні: що змінилося для чоловіків, які доглядають або утримують осіб з інвалідністю © Bumble-Dee / depositphotos
Роз'яснення дали у Мінсоцполітики.

Через повномасштабне вторгнення Росії, в Україні діє воєнний стан та оголошена загальна мобілізація. В цей період призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Нещодавно Кабмін вніс зміни до Порядку мобілізації військовозобов'язаних, які доглядають або утримують хворих чи осіб з інвалідністю. У Мінсоцполітики розповіли, що змінилося для таких осіб.

Як змінилися документи, які підтверджують право на відстрочку

Для осіб, що утримують або здійснюють постійний догляд за рідними та близькими переглянуто документи, які підтверджують право на відстрочку.

У Мінсоцполітики пояснили, що відтепер ці дві категорії людей та пакети документів, що підтверджують факт утримання або догляду, – розмежовано.

«Військовозобов'язаним, які доглядають за хворою дружиною/чоловіком, дитиною та/або своїм батьком/матір'ю більше не потрібно зазначати у Заяві до ТЦК СП інформацію про відсутність інших працездатних членів сім'ї, а також подавати документи, що підтверджують неможливість здійснення догляду іншими членами сім’ї (вимогу містив пп. 9 Додатку 5 Порядку). Таку інформацію зазначають лише військовозобов’язані, які здійснюють догляд за хворими батьками дружини. ТЦК СП перевірятимуть її за даними державних реєстрів (п. 581 Порядку)», – йдеться у повідомленні.

Військовозобов'язаним, які мають батьків з інвалідністю І або ІІ групи, більше не треба встановлювати факт здійснення догляду (вимогу містив пп. 13. Додатку 5 Порядку). У Мінсоцполітики пояснили, що відповідно до законодавства дорослі діти, які мають непрацездатних батьків з інвалідністю І або ІІ групи, зобов'язані їх утримувати і мають право на відстрочку.

Чи змінився механізм отримання акту про встановлення постійного догляду

У відомстві зауважили, що відтепер, щоб оформити Акт про встановлення факту здійснення постійного догляду, військовозобов'язаному більше не потрібно йти до ТЦК та СП.

«Акт можна буде отримати, звернувшись із заявою довільної форми до органів місцевого самоврядування (сільська, селищна, міська, районна у місті рада) та районних державних адміністрацій. Після подання заяви орган місцевого самоврядування має розглянути її протягом 10 календарних днів (п. 581 Порядку)», – додали у Мінсоцполітики.

Які зміни внесли до акту про встановлення факту постійного догляду

Відповідно до п. 61 Порядку вилучено вимогу про оформлення акту встановлення факту здійснення догляду для тих осіб, які вже отримують надбавку або компенсацію  за догляд. Для них достатньо пред'явити відповідні документи ТЦК та СП.

«Тепер Актом про встановлення факту здійснення постійного догляду не встановлюється відсутність інших членів сім’ї, які можуть здійснювати постійний догляд і не підтверджується неможливість здійснення ними такого догляду», – резюмували у відомстві.

Раніше юристка Неля Романенко розповіла, чи можуть відправити на військово-лікарську комісію (ВЛК) чоловіка, який оновив свої дані.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі