Мобілізація в Україні: охочих служити за контрактом хочуть перевіряти на профпридатність

Поділитися
Мобілізація в Україні: охочих служити за контрактом хочуть перевіряти на профпридатність © Сухопутні війська ЗСУ/Facebook
Відповідний законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через військову агресію РФ. Мобілізація поширюється на військовозобов'язаних чоловіків від 18 до 60 років. У Верховній Раді депутати зареєстрували проєкт закону, відповідно до якого в Україні планують брати на військову службу за контрактом тих, хто пройшов випробувальний термін. Про це пише «РБК-Україна».

Що предбачається документом

Законопроєкт №8169 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань виконання військового обов'язку та проходження військової служби» вже зареєстрували у Верховній Раді.

У пояснювальній записці до документа йдеться, що він має вдосконалити деякі питання проходження військової служби. Тобто, так хочуть посилити якість відбору на військову службу та підвищити її престижність.

Випробний термін для служби на контракті: скільки він триватиме

Повідомляється, що тривалість такого випробувального терміну для потенційних контрактників становитиме від одного до шести місяців.

«Порядок проведення випробування встановлюється відповідними положеннями про проходження військової служби та іншими нормативно-правовими актами, якщо інше не передбачено законом», – вказано в законопроєкті.

Що буде, якщо військовий не пройшов перевірку

При цьому визначено варіанти розвитку подій на випадок, якщо військовослужбовець не пройшов успішно випробувальний термін.

Тут відповідно до ситуації, є декілька сценаріїв:

  • якщо військовий не пройшов випробувальний термін, то контракт із ним розривають достроково;
  • якщо випробування проходила жінка, її звільняють від військової служби;
  • якщо це був військовослужбовець-строковик, його відправляють назад для несення строкової служби. І при цьому термін, який він провів на контрактній службі, зараховують у строк проходження строкової у співвідношенні 2:1. Тобто, два місяці служби на контракті зараховують як один місяць строкової служби;
  • якщо не пройшов випробування резервіст, його відправляють у резерв.

Втім, що військовослужбовці, яких визнано такими, що успішно пройшли випробування, продовжують проходження військової служби за контрактом відповідно у ЗСУ або інших військових формуваннях.

Однак, в період дії воєнного стану діють свої правила для контрактників, які не змогли пройти випробувальний термін. Їх направляють для подальшого проходження служби у лавах ЗСУ.

Хто не проходитиме випробувальний термін

Відповідно до законопроєкту, випробувальний термін не потрібно буде проходити таким категоріям:

  • курсантам вищих військових навчальних закладів;
  • курсантам військових навчальних підрозділів вищої освіти;
  • тим, хто раніше проходив військову службу.

Тобто, цей випробувальний термін для служби в ЗСУ на контракті хочуть запровадити для тих, хто раніше не служив в армії та не навчався за військовим спеціальностям у вишах.

Нагадаємо, що в Україні можуть переглянути механізм нарахування військових пенсій. Для деяких категорій військових, які вийшли на пенсію до 2014 року, алгоритм призначення пенсійних виплат може змінитися.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі