Мобілізація в Україні: кому треба проходити медкомісію

Поділитися
Мобілізація в Україні: кому треба проходити медкомісію
Військово-лікарську комісію мають прийти всі призовники.

Через військове вторгнення РФ в Україні продовжили загальну мобілізацію та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років. Після отримання повістки військовозобов'язані мають пройти медичну комісію. Юристка регіонального офісу БФ «Право на захист» Анастасія Васильєва розповіла виданню zaxid.net, як і кому треба проходити військово-лікарську комісію (ВЛК) та чи можна отримати відстрочку від мобілізації за станом здоров'я.

Хто і коли має проходити медкомісію у воєнний час

Коли військовозобов'язані отримують повістки, то вони мають прийти у територіальний центр комплектування (ТЦК) з усіма необхідними документами.

Якщо людина немає права на відстрочку, то її обов'язково відправляють на ВЛК. Це потрібно обом сторонам: і військовозобов'язаному, і армії, адже людина може не знати про якісь свої захворювання або мати неточну інформацію. Юристка зазначила, що медкомісію проходять всі, у кого немає права на відстрочку з інших, окрім стану здоров'я, причин.

Васильєва пояснила, що під час воєнного стану повторну медкомісію проходять навіть ті, хто пройшов її планово незадовго до мобілізації. За цей період обставини могли змінитися і людина, яку визнавали раніше придатною, може, наприклад, тепер мати причини для відстрочки чи навпаки.

Загалом висновок військово-лікарської комісії дійсний 12 місяців.

На який термін можна отримати відстрочку за станом здоров'я

Якщо людина має певні захворювання, через які не може проходити службу, то спочатку їй можуть дати відстрочку на два місяці. Після проходження цього терміну військовозобов'язаний має пройти повторну ВЛК і тоді за потреби йому можуть ще двічі продовжити цю відстрочку на два місяці.

«Тобто загальний термін такої відстрочки – шість місяців. Після цього військово-лікарська комісія буде приймати рішення про визнання особи непридатною до служби», – сказала юристка.

Якщо людину визнають непридатною, то її знімають з військового обліку і вона вже не є військовозобов'язаною.

Під час воєнного стану військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїздити за кордон. Військовий експерт Петро Черник розповів, чому це правило доцільне і буде продовжувати діяти.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі