Через військове вторгнення РФ в Україні введений воєнний стан та загальна мобілізація. Очільник Дарницького ТЦК у Києві полковник Руслан Тригуб розповів в інтерв'ю «Громадське», як проходять мобілізаційні заходи, чому поменшало охочих добровільно вступити до ЗСУ.
Чи стало менше добровольців в Україні
Одразу після повномасштабного вторгнення РФ до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, ринули великі потоки добровольців, охочих вступити до лав ЗСУ. Нині їх кількість суттєво знизилась.
«Приходять [добровольці], але дуже-дуже мало. Усі черги в територіальні центри, які показують по телебаченню, – це черги людей, які хочуть отримати відстрочку, пройти медичну комісію чи мають якісь інші питання. Зі 100 людей добровольців буде приблизно троє. А на початку агресії із кожної сотні лише троє приходили по довідки», – зазначив Тригуб.
На його думку, коли ворог був близько – тоді був більший патріотизм.
«Зараз ворог трохи далі, і, хоча він досі в нашій державі, люди вважають, що війна вже не в нас», – сказав він.
Чому деяким добровольцям відмовляють у мобілізації
Полковник наголосив, що іноді добровольцям відмовляють в оперативній мобілізації та відправляють їх очікувати на мобілізаційне розпорядження.
«Добровольців ми теж відправимо, однак самими лише добровольцями ми не зможемо виконати мобілізаційні завдання, які покладено на територіальний центр, тому викликають і інших людей, вручають повістки, звіряють облікові дані. Мобілізація триває, запити надходять, тож ми призиваємо людей», – сказав він.
Тригуб зазначив, що в першу чергу мобілізують тих чоловіків, які мають певний військовий досвід, тому що на їх підготовку витрачають набагато менше часу, ніж на навчання призовників «з нуля».
«Є військово навчений ресурс – це особи, які служили в армії. Їх навчали, держава на них витрачала кошти, коли вони служили на строковій військовій службі (або в поліції чи у Службі безпеки). Їх не треба перенавчати – треба тільки нагадати те, що вони знають», – пояснив він.
Нагадаємо, що раніше менеджер адвокатського об'єднання PwC Legal Артем Крикун-Труш роз’яснив, чи може військовозобов’язаний в Україні відмовитися від отримання повістки.