Мобілізація в Україні: як діяти при отриманні повістки

Поділитися
Мобілізація в Україні: як діяти при отриманні повістки © Сухопутні війська ЗСУ/Facebook
Роз’яснення дали експерти.

В Україні триває загальна мобілізація, що оголошена через військову агресію Росії. Військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років можуть отримати повістку.

Адвокатка юридичної компанії "Riyako&Partners" Катерина Аніщенко і адвокатка Адвокатського об'єднання "Лещенко, Дорошенко і партнери" Лідія Карплюк розповіли у коментарі "24 каналу" про правильний алгоритм дій при отриманні повістки та пояснили, яка інформація має бути у ній.

Експертки зазначили, що при отриманні повістки необхідно прийти до військкомату та мати при собі відповідні документи, серед яких:

  • документ, що засвідчує особу;
  • військовий квиток або інший військово-обліковий документ;
  • при наявності — документ, що може стати підставою для відстрочки від призову. Це може бути посвідчення щодо стану здоров'я чи сімейного статусу.

Візит до військкомату не обов'язково значить, що громадянина одразу призвуть на військову службу. Це також може бути просте уточнення чи з'ясування даних.

На що треба звернути увагу при отриманні повістки

При врученні повістки також потрібно уважно її переглянути. Уся інформація, яка зазначена там, має повністю відповідати дійсності. Перед тим, як її підписати, слід перевірити правильність вказаних у ній даних:

  • прізвище, ім'я і по батькові військовозобов'язаного;
  • дата народження;
  • адреса проживання;
  • місце роботи;
  • вид повістки;
  • дата, час і місце того, де і коли треба з'явитися;
  • назва органу, печатка, повне ім'я керівника військкомату.

"Важливим є те, щоб повістка обов'язково була вручена особисто і підписана тим, хто її отримує. Тобто, у разі відсутності повідомлення (повістки), обов'язку з'явитися до військкомату не виникає. Що стосується викликів телефоном, то такий виклик законом не передбачено", – сказала Аніщенко.

У випадку, якщо повістка містить у собі неправильну інформацію, її не слід підписувати. Натомість на вільному місці на папері треба вказати виявлені правопорушення, поставити дату і підпис.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі