Мобілізація в Україні: чому повістку може отримати той, хто має право на відстрочку

Поділитися
Мобілізація в Україні: чому повістку може отримати той, хто має право на відстрочку
Експерт пояснив, чому виникають такі ситуації.

Через військову агресію РФ в Україні триває загальна мобілізація. Деякі українці скаржаться, що отримують повістки навіть ті, хто має право на відстрочку від призову. Ситуацію прокоментував адвокат Андрій Новак в інтерв'ю Радіо НВ.

Чи буде мобілізована людина, яка має відстрочку

Новак наголосив, що виникають ситуації, коли повістку отримала людина, яка має відстрочку від мобілізації. Це трапляється, бо військкомат має старі дані про людину. В такому разі необхідно сповістити військкомат про зміну свого статусу.

«Те, що вручають повістки тим, хто не може бути мобілізованим, то тут проблема криється не в тому, що воєнкоми злі і погані, а в тому, що люди не виконують вимоги законодавства, не сповіщають військкомати про зміну свого статусу. Тому що військкомат не знає про людину нічого, окрім того, що записано в її особовій справі», – сказав він.

За словами адвоката, повістка могла бути виписана ще на особу тоді, коли вона закінчила школу чи університет.

«Тобто на той момент хлопець був абсолютно здоровий, холостий, без дітей, у батьків не було болячок, хвороб чи інвалідності. Прийшла війна, а виявляється, що у людини вже троє дітей, або в нього якась стадія інвалідності, у родичів (батьків чи у дружини) якась стадія інвалідності, а військкомат про це не знає - його про це ніхто не сповіщав», – пояснює експерт.

Він закликав не підіймати паніку в такій ситуації, а просто прийти до військкомату з документами, які підтверджують право на відстрочку.

Чому добровольцям говорять, що у них поки нема потреби

Експерт пояснив, що у деяких регіонах скаржаться на те, що повістки видають людям, які мають підстави для відстрочки від служби, у той час, як багатьом добровольцям говорять про те, що у них поки «немає необхідності».

Він аргументував це наявністю «мобілізаційного плану» у кожній області.

«По кожному регіону від Генштаба є свої мобілізаційні плани, мобілізаційні завдання по кількості осіб, скільки необхідно мобілізувати. Дана інформація є закритою і ми не знаємо, можливо саме Генштаб дав команду у певному регіоні мобілізувати певну кількість осіб. По інших регіонах дійсно може цього не бути. Ми цього не знаємо. Ще я думаю, що тут дійсно більше самоуправство місцевих воєнкомів», – сказав Новак.

Він також наголосив, що на таку діяльність місцевих керівників щодо мобілізації можна вплинути за допомогою скарг.

«Стосовно того, як їх покарати або змусити працювати в правовому полі - гадаю, що масовими скаргами як до військової адміністрації, так і до Генштабу, так і військової прокуратури. Я сумніваюсь, що зараз будуть якісь дії, направлені на притягнення до відповідальності, але щось мені здається, що після завершення війни, коли ми переможемо, таких керівників воєнкоматів можуть притягати до відповідальності», – резюмував він.

Нагадаємо, що в Україні період дії воєнного стану не можуть призвати до армії осіб, які мають деякі хвороби. Перелік захворювань прописаний у законі «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі