Мобілізація в Україні: чи можуть водії отримати бронь

Поділитися
Мобілізація в Україні: чи можуть водії отримати бронь © unsplash.com/xokvictor
Роз'яснення дали у Мінрегіоні.

Через війну, яку розпочала РФ, в Україні оголошена загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Нещодавно в Україні ухвалили закон про мобілізацію. Він передбачає низку змін в мобілізаційне законодавство.  Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач під час зустрічі з представниками траспортних компаній розповів про правила бронювання працівників, які займаються перевезеннями. Про це пише видання Auto24.

Деркач пояснив, що процедура бронювання діє понад рік: профільна постанова КМ України ухвалена ще в січні минулого року. За цей час до міністерства звернулось 18 компаній, що займаються перевезеннями. 11 з них отримали статус критично важливих для економіки. Ще чотири усувають недоліки в документах і також отримають такий статус.

Сам механізм працює наступним чином: підприємство отримує статус критично важливого, потім надає перелік військовозобов’язаних міністерству. Далі міністерство направляє дані на Генштаб, який подає погоджені списки до Мінекономіки. Міністерство ухвалює рішення про бронювання та інформує міністерство та Генштаб, який доводить це рішення до відома ТЦК. Підприємство видає військовозобов’язаному витяг з рішення Мінекономіки про бронювання.

Щоб отримати статус критично важливого, підприємства потрібно відповідати щонайменше трьом критеріям із семи. Для отримання статусу критично важливої компанії, транспортний оператор повинен мати:

  • відсутність заборгованості щодо сплати ЄСВ;
  • розмір середньої заробітної плати на підприємстві має бути не менше середньої в регіоні відповідно до даних Держстату;
  • ліцензію та дозвільні документи на перевезення, для вантажних – виконувати перевезення для ЗСУ чи доставляти гуманітарні вантажі (цьому теж має бути підтвердження).

Деркач додав, що бронюванню підлягають лише 50% співробітників від кількості військовозобов’язаних. Це можуть бути як водії, так і інші спеціалісти підприємства. При цьому слід врахувати, що дефіцитні військово-облікові спеціальності працівників не можуть бути заброньовані.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив профільним міністерствам підготувати оновлену постанову щодо бронювання військовозобов’язаних. Тобто буде переглянуто підприємства критичної інфраструктури, а також критерії для бронювання працівників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі