Мобілізація в Україні: чи можуть видати повістку в іншій області, якщо чоловік вже стоїть на обліку

Поділитися
Мобілізація в Україні: чи можуть видати повістку в іншій області, якщо чоловік вже стоїть на обліку © Віктор Назаров/Telegram
Роз'яснення дали експерти.

В Україні введений воєнний стан та загальна мобілізація через військове вторгнення Росії. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Керівниця волонтерського руху «Адвокати ЗСУ» Євгенія Рябека та адвокат юридичної фірми «Міллер» Андрій Новак розповіли виданню «Українська правда», чи можуть вручити повістку в іншому регіоні, якщо людина вже стоїть на військовому обліку.

Новак пояснив, що якщо людина тимчасово (проїздом або у відрядженні) перебуває в іншій області, то вона не має обов’язку ставати на облік саме в цьому регіоні, районі, місті.

«Тому вимога з'явитись до нового ТЦК не відповідає приписам законодавства», – сказав експерт.

Якщо така ситуація дійсно трапиться, насамперед варто показати військово-обліковий документ – військовий квиток, приписне, тимчасове посвідчення. У такому документі вказано військкомат, де людина стоїть на обліку.

«Я можу зробити припущення. Якщо людині видадуть повістку на блокпості, коли вона кудись їде – це не буде порушенням законодавчих норм. Але особі треба заздалегідь піклуватися про себе. Якщо вона їде у відрядження, є певні документи, які це посвідчують, у яких вказано термін відрядження», – зазначила Рябека.

Керівниця волонтерського руху «Адвокати ЗСУ» пояснила, що військовозобов’язаним слід мати з собою повний комплект документів: військовий квиток, приписне, документ про відрядження тощо. Потрібно пред‘явити їх тому, хто вручає повістку, і пояснити, що з поверненням ви прибудете у ТЦКСП.

«Повістка вимагає прибути до військкомату і стати на облік. Якщо людина стоїть на обліку, то немає питань. Якщо чоловік має з собою військовий квиток, де є печатка, де відмічено, що він стоїть на обліку у військкоматі – повторна повістка не вручається», – додала вона.

Водночас військовозобов'язаному можуть видати повістку на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Однак медкомісія проходиться за місцем обліку особи.

Уже після медкомісії, якщо особа придатна до служби і є висновок ВЛК, військовозобов’язаному можуть видати мобілізаційне розпорядження. Такі «повістки» точно не вручають на блокпостах, сказала Рябека.

Це може бути вимога відбути на навчання до тренувальних баз, після чого військовозобов’язаного можуть призначити на певну посаду. Водночас підготовка бійця залежить від його досвіду.

«Непідготовлені військовозобов’язані, без досвіду проходження військової служби або підготовки на навчальних зборах, направляються для підготовки. Вони навчаються у спеціалізованих центрах (полігонах), на курсах перепідготовки та підвищення кваліфікації при ВВНЗ (офіцери запасу). Військовозобов’язані, що мають досвід військової служби або залучались на навчальні збори раніше, можуть бути направлені відразу до військових частин», – резюмувала експертка.

Раніше спікер ОК «Південь» Владислав Назаров пояснив, що загрожує за неявку по повістці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі