Мобілізація в Україні: чи можуть призвати на військову службу осіб з хронічними хворобами

Поділитися
Мобілізація в Україні: чи можуть призвати на військову службу осіб з хронічними хворобами © freepik/freepik
Роз'яснення дав експерт.

Через повномасштабне вторгнення РФ в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Під час мобілізації призову підлягають чоловіків від 18 до 60 років. Всі військовозобов'язані проходять військово-лікарську комісію, яка визначає придатність людини до служби.

Командування Медичних сил ЗСУ спільно з МОЗ, командуваннями видів і родів ЗСУ розробили зміни до розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві. Представник Командування Медичних сил ЗСУ підполковник медичної служби Дмитро Мірошниченко розповів виданню Армія.Inform, чи можуть мобілізувати осіб, які мають хронічні захворювання.

Він зазначив, що і до внесених змін люди, з хронічними (та іншими) захворюваннями служили у Збройних Силах України на різних посадах.

«Це посади в підрозділах забезпечення, в навчальних центрах. Але є чимало прикладів, коли такі військовослужбовці успішно проходили службу і в інших військових частинах та підрозділах», – пояснив Мірошниченко.

Він додав, що як колишній начмед військової частини, неодноразово стикався з фактами, коли військові медики під час обстеження стану здоров’я військового, робили висновок – обмежено придатний.

«Хоча він був соматично абсолютно здоровим, аналізи нормальні. Він міг виконувати свої функціональні обов’язки, діяти не гірше, ніж його побратими», — пояснив Мірошниченко.

За словами експерта, з 2014 року в Україні дуже багато військових саме цієї категорії, які мають колосальний бойовий досвід.

«Ми намагаємося зберегти цих людей у війську, щоб вони цей колосальний унікальний досвід передавали молодим воїнам. Звісно, повторюся, якщо в нього для цього вистачає здоров’я, його стан не впливає на боєздатність підрозділу», – резюмував він.

Раніше ми писали, що в Україні запровадять електронний документообіг щодо проходження ВЛК.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі