Мобілізація в Україні: чи можуть направити на передову без бойового досвіду

Поділитися
Мобілізація в Україні: чи можуть направити на передову без бойового досвіду
Всі мобілізовані особи проходять обов’язкове навчання.

В Україні триває загальна мобілізація та введений воєнний стан через військове вторгнення РФ. Відповідно до наказу Міноборони, особи, які підлягають мобілізації, в обов’язковому порядку проходять навчання.

Скільки має тривати навчання мобілізованих

За словами заступниці Міністра оборони Ганни Маляр, що найчастіше до відомства звертаються зі скаргами саме на те, що «людей після пари днів навчань або взагалі без них направляють на передову».

Повідомляється, що нікого не можуть відправити в зону бойових дій без підготовки – згідно зі статтею 29 закону «Про військовий обов'язок і військову службу», військовозобов'язані та резервісти повинні пройти навчальні, перевірочні та спеціальні збори.

Наказ Міноборони також зобов'язує командирів військових частин забезпечити «якісну підготовку резервістів та військовозобов'язаних і повноту виконання ними програми підготовки».

Через війну тривалість навчання складає від семи до 20 днів.

Маляр наголосила, що у випадку, якщо мобілізований не пройшов навіть тижня навчання, тоді слід телефонувати на гарячу лінію Міноборони: 0-800-500-410; 0-800-500-442 або ж 044-454-44-99.

Правозахисник й адвокат Дмитро Швець  радить мобілізованим писати рапорти, якщо їх намагаються відправити на фронт без належної підготовки, пише Громадське. Швець додав, що такі скарги найчастіше задовольняють, і до нього все рідше звертаються з такими проблемами.

«Думаю, військовозобов'язані краще знають свої права, а військові частини, коли розуміють, яких помилок припустилися і чого ці помилки коштували, роблять висновки», – наголосив експерт.

Чи можуть відправити мобілізованого без спорядження у зону бойових дій

Згідно з наказом Міноборони, командири військових частин відповідають за організацію речового, фінансового, продовольчого та медичного забезпечення резервістів та військовозобов'язаних.

Швець наголосив, що держава зобов'язана забезпечити військовослужбовця засобами.

«Дуже часто буває проблема на місці: військові частини не роблять замовлення на це забезпечення, а інколи перекладають цей обов'язок на самих військовослужбовців», — додав він.

Правозахисник зазначив, що в такому разі слід подавати рапорти й не погоджуватися вирушати на війну, аж доки вам не видадуть спорядження.

Що таке загальна мобілізація, хто не підпадає під призив, а також де можуть вручити повістку читайте у статті «Мобілізація в Україні: кого призовуть до армії під час війни» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі