Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту: історія

Поділитися
Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту: історія © fototelegraf.ru
В цей день відбулося звільнення в’язнів з концтабору в Освенцимі.

Щороку 27 січня в Україні та світі вшановують пам'ять жертв Голокосту – страшного злочину в історії людства. У 1933-1945 роках німецькі нацисти винищили у концтаборах безліч євреїв, а також ромів, поляків, українців та полонених інших національностей.

Історія дня

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту встановили на 27 січня, оскільки у 1945 році саме в цей день війська Першого Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті «Аушвіц-Біркенау» в Освенцимі. За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. Також жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.

Близько 2,5 млн євреїв були вбиті на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Найбільшим місце страти євреїв у нашій країні став Бабин Яр.

Офіційне вшанування жертв Голокосту на міжнародному рівні розпочалося з ухвалення резолюції Генеральної Асамблеї ООН у 2005 році, співавторами якої виступили близько 100 країн світу. З 2012 року в Україні на державному рівні теж вшановують пам'ять жертв трагедії.

В цей день у багатьох країнах світу проходять жалобні церемонії вшанування пам’яті загиблих людей під час Голокосту.  Особливі заходи, за традицією, проводяться на території меморіального комплексу Освенцим. В Україні головні скорботні заходи 27 січня проводяться у Бабиному Яру.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі