"Протягом звітного періоду (13 вересня до 30 червня 2018 року) ми задокументували чотири нових випадки насильницьких зникнень, через що загальна кількість відомих випадків з початку окупації зросла до 42", - повідомила Фрейзер.
Вона додала, що в Криму продовжують довільно заарештовувати людей і утримувати їх під вартою. За останні 10 місяців місія ООН задокументувала 11 арештів, для яких, згідно з її даними не було жодних правових підстав.
За словами Фрейзер, за останні 10 місяців на території анексованого півострова не спостерігається поліпшення ситуації з порушенням людських прав. Вона підкреслила, що "непомірні утиски" відчувають кримські татари, які є корінним народом Криму.
"Ми закликаємо владу РФ у Криму припинити свавільні обшуки об'єктів приватної власності, що належать кримським татарам, і утриматися від примусового застосування у Криму законодавства РФ. Ми також закликаємо РФ виконати постанову Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу", - заявила Фрейзер.
Крім того, вона зазначила, що за час анексії Росією Кримського півострова жодного порушника прав людини не притягли до відповідальності за довільні арешти, тортури і насильницькі зникнення. За словами Фрейзер, на півострові "панує атмосфера безкарності, відсутність об'єктивних розслідувань".
Раніше посольство Сполучених Штатів Америки в Україні закликало Російську Федерацію припинити викрадення і тортури жителів анексованого Криму з метою придушення їх політичного інакомислення.
Через складну ситуацію з людськими правами на півострові 19 грудня 2017 року Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію про порушення прав людини в окупованому Криму. Проект резолюції підтримали 70 держав. Резолюція засуджує порушення, обмеження прав людини, дискримінаційні заходи стосовно жителів Криму, в тому числі кримських татар, а також українців і осіб, що належать до інших етнічних і релігійних груп, з боку окупаційної влади.