Місія ООН зафіксувала більше 40 випадків викрадення людей у Криму

Поділитися
Місія ООН зафіксувала більше 40 випадків викрадення людей у Криму За останні 10 місяців в анексованому Криму незаконно заарештували 11 осіб © pixabay.com
Місія ООН з прав людини закликала Росію утриматися від примусового застосування в Криму свого законодавства.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні за період анексії Російською Федераціэю Криму зафіксувала 42 випадки насильницького зникнення людей на півострові. Про це заявила глава місії ООН Фіона Фрейзер під час презентації доповіді про ситуацію з правами людини на території анексованого Кримського півострова, передає "Укрінформ".

"Протягом звітного періоду (13 вересня до 30 червня 2018 року) ми задокументували чотири нових випадки насильницьких зникнень, через що загальна кількість відомих випадків з початку окупації зросла до 42", - повідомила Фрейзер.

Вона додала, що в Криму продовжують довільно заарештовувати людей і утримувати їх під вартою. За останні 10 місяців місія ООН задокументувала 11 арештів, для яких, згідно з її даними не було жодних правових підстав.

За словами Фрейзер, за останні 10 місяців на території анексованого півострова не спостерігається поліпшення ситуації з порушенням людських прав. Вона підкреслила, що "непомірні утиски" відчувають кримські татари, які є корінним народом Криму.

"Ми закликаємо владу РФ у Криму припинити свавільні обшуки об'єктів приватної власності, що належать кримським татарам, і утриматися від примусового застосування у Криму законодавства РФ. Ми також закликаємо РФ виконати постанову Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу", - заявила Фрейзер.

Крім того, вона зазначила, що за час анексії Росією Кримського півострова жодного порушника прав людини не притягли до відповідальності за довільні арешти, тортури і насильницькі зникнення. За словами Фрейзер, на півострові "панує атмосфера безкарності, відсутність об'єктивних розслідувань".

Раніше посольство Сполучених Штатів Америки в Україні закликало Російську Федерацію припинити викрадення і тортури жителів анексованого Криму з метою придушення їх політичного інакомислення.

Через складну ситуацію з людськими правами на півострові 19 грудня 2017 року Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію про порушення прав людини в окупованому Криму. Проект резолюції підтримали 70 держав. Резолюція засуджує порушення, обмеження прав людини, дискримінаційні заходи стосовно жителів Криму, в тому числі кримських татар, а також українців і осіб, що належать до інших етнічних і релігійних груп, з боку окупаційної влади.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі