Мінветеранів відмовляється надати статус УБД медикам-волонтерам мобільного шпиталю – правозахисник

Поділитися
Мінветеранів відмовляється надати статус УБД медикам-волонтерам мобільного шпиталю – правозахисник © Геннадій Друзенко/Facebook
Судові війни у справі тих, хто захищав країну від російської агресії, тривають другий рік.

Міністерство у справах ветеранів України відмовляється надавати статус учасника бойових дій (УБД) волонтерам Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Пирогова і другий рік веде проти ветеранів затяжну юридичну війну, повідомив правозахисники, автор ZN.UA та один зі співзасновників шпиталю Геннадій Друзенко.

«Програвши нашим ветеранам дві справи щодо незаконності відмови у встановленні статусу УБД у судах першої інстанції та одну в апеляції, Мінветеранів та Міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера (…) не хочуть визнати протиправність своїх дій і продовжують відстрілюватись апеляційними скаргами», - пише Друзенко у Facebook.

Правозахисник нагадав, що кошти на «судові війни» йдуть з державного бюджету, який наповнюють, зокрема, платники податків. «Держава коштом платників податків (тобто нашим з вами) воює проти тих, хто її захистив у найважчі часи».

Друзенко закликав втрутитися у цю справу президента Володимира Зеленського, голову ВР Дмитра Разумкова та першого віце-спікера Руслана Стефанчука, голову Комітету з питань соцполітики і захисту прав ветеранів Галину Третьякову, очільників партії «Слуга народу» Олександра Корнієнка і її парламентської фракції Давида Арахамію, прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та голову Мінветеранів Юлію Лапутіну.

А також народних депутатів з числа волонтерів і добровольців, для яких війна на сході країни є болючим і рідним питанням.

ПДМШ ім. Миколи Пирогова працює на підставі Меморандуму між МОЗ, Міноборони, Генштабом ЗСУ та БФ «ПДМШ ім. Миколи Пирогова».

За час роботи у зоні бойових дій на сході України шпиталь наддав медичну допомогу більш як 56 тисячам пацієнтів. Медики-добровольці шпиталю працювали у 49 локаціях на Донеччині та Луганщині, зокрема у польових умовах, біля КПВВ і на лінії розмежування.

Вісімдесят вісім з майже півтисячі добровольців ПДМШ, що в 2014-2018 роках працювали в зоні проведення АТО, отримали статус учасника бойових дій, сотні – статус учасника війни, десятки добровольців мають державні нагороди.

Офіційної реакції влади, зокрема Мінветеранів, на звернення правозахисника на разі немає.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі